← Vissza

news.bsdnet.hu

Fellélegezhet az autóipar, de a vámháborúnak nincs vége

Autópro 2026-06-17 17:24
A német autóipari szövetség, a VDA szerint a megállapodás jóváhagyása fontos lépés, mert a vállalatoknak sürgősen szükségük van kiszámítható üzleti környezetre. A szervezet ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy a jelenlegi amerikai vámok továbbra is jelentős terhet jelentenek a német autógyártók és beszállítók számára. A VDA elnöke, Hildegard Müller szerint különösen a haszonjárműgyártók helyzete aggasztó. Az Egyesült Államok jelenleg 25 százalékos vámot vet ki a teherautókra, amelyet az autóbuszok esetében további 10 százalékos teher egészít ki. Hildegard Müller ezt több gyártó számára egyenesen „létfontosságú kérdésnek” nevezte – írja a Reuters. A német autóipar szerint a vámok nem csupán az európai exportőröket sújtják. A magas kereskedelmi akadályok visszafoghatják az amerikai beruházásokat, gyengíthetik az ellátási láncokat és növelhetik a költségeket a teljes értékláncban. A végén pedig az amerikai vásárlók fizethetik meg az árát a drágább járművek formájában. A vita Magyarország számára sem érdektelen. A német autógyártók és beszállítók – köztük az Audi Hungaria, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary, valamint számos hazai beszállító – erősen integrálódott európai exportláncokban működnek. Ha az amerikai piacra irányuló kivitel tartósan drágább marad, annak hatásai a magyarországi gyártásban is érezhetők lehetnek. Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken
Eredeti cikk megtekintése →