← Vissza

news.bsdnet.hu

122 millió forintba került, hogy Matolcsy György nem szeretett szabadságra menni – Az MNB szerint ilyen most fordult elő utoljára. Becsszóra

NLC 2026-06-17 18:03
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése a működés racionalizálásának részeként áttekintette és módosította a szabadságok kiadására és nyilvántartására vonatkozó gyakorlatot – erről tájékoztatta a 24.hu-t az intézmény. A lap beszámolója szerint az MNB alapvetően átalakította a belső szabályozását annak érdekében, hogy a jövőben se Varga Mihály jegybankelnök, se más munkatárs ne halmozhasson fel éveken keresztül ki nem vett szabadságokat, „amit aztán a munkaviszony esetleges megszűnése esetén az adófizetők állhatnak”. Matolcsy György egy 2023-as munkanapján (Forrás: Hegedűs Róbert (MTI/MTVA)) Az ember, aki nem ment szabadságra Matolcsy György korábbi luxus-jegybankelnök 2025-ben összesen bruttó 170 millió forintos juttatással távozott az MNB-től. Ennek része volt egy bruttó 48 millió forintos versenykizárási díj, valamint egy további, bruttó 122 millió forintos összeg szabadságmegváltás jogcímen. Az első becslések alapján ez arra utalt, hogy a tizenkét éves vezetői időszaka alatt csak minimális mértékben élt a szabadságolási lehetőségeivel. Az MNB ezt követően részletes adatokat is közölt a lappal. Tájékoztatásuk szerint Matolcsy György a szóban forgó tizenkét év során összesen 470 nap szabadságra szerzett jogosultságot, azonban ebből mindössze 148 napot vett igénybe. Ennek következtében jogviszonya megszűnésekor 322 nap szabadság megváltására került sor a munka törvénykönyve vonatkozó rendelkezései szerint. Ez időarányosan azt jelenti, hogy Matolcsy több mint nyolc évnyi szabadságot nem használt fel, amelynek pénzbeli megváltása 122 millió forintos kifizetést eredményezett az adófizetők terhére.The post 122 millió forintba került, hogy Matolcsy György nem szeretett szabadságra menni – Az MNB szerint ilyen most fordult elő utoljára. Becsszóra first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →