← Vissza

news.bsdnet.hu

Tényleg mexikói vezetőedzője lett az ETO-nak

NB1.hu 2026-06-17 18:41
Efraín Juárez lett az ETO új vezetőedzője, már hivatalos a bejelentés. Az NB I-ben címvédő ETO FC szerda este hivatalosan is bejelentette, hogy a mexikói Efraín Juárez lett a csapat új vezetőedzője. Az NB1.hu már kora reggel jelezte, hogy a magyar bajnok hamarosan nyilvánosságra hozhatja a szakember érkezését, és a klub szerda este hivatalos honlapján meg is erősítette a hírt. A mexikói tréner azért hagyta el korábbi csapatát, mert szeretett volna Európában dolgozni, ebben pedig különösen vonzó lehetőséget jelentett számára a Bajnokok Ligája-indulás esélye. Juárez játékosként a Pumas UNAM akadémiáján nevelkedett, majd az FC Barcelona legendás utánpótlásközpontjában, a La Masíán is megfordult. Visszatérése után 2009-ben bajnoki címet ünnepelhetett Mexikóban, később pedig Európában, a Celtic és a Zaragoza játékosaként is szerepelt. Rövid ideig az MLS-ben is futballozott, pályafutását pedig Norvégiában fejezte be. A mexikói válogatottban 39-szer lépett pályára. UEFA-sorsolás: ellenfeleket kaptak a magyar kupacsapatok Vezetőedzői karrierje 2024-ben indult, miután korábban segédedzőként az Egyesült Államokban és Belgiumban is dolgozott. Első vezetőedzői megbízását a kolumbiai Atlético Nacionalnál kapta meg, ahol néhány hónapon belül bajnoki címet és kupagyőzelmet szerzett, majd 2025-ben visszatért nevelőegyesületéhez, a Pumas UNAM-hoz. Az ETO FC bemutatása szerint ott energikus, szenvedélyes, erősen motiváló edzői stílust képviselt, és 2026-ban döntőbe vezette a nagy múltú csapatot a mexikói bajnokságban.
Eredeti cikk megtekintése →