← Vissza

news.bsdnet.hu

Hivatalos: mexikói szakember lett az ETO új vezetőedzője

Blikk 2026-06-17 18:44
A labdarúgó-NB I-ben szereplő ETO FC hivatalosan is bejelentette, hogy Efraín Juárez lett a csapat vezetőedzője. A mexikói szakember a hazájából érkezik a magyar bajnoki címvédőhöz. A trénert korábban a rendőrség vitte el egy mérkőzésről. Pék Attila Sport újságíró Ezeket látta már? Mint ismert, Borbély Balázs nem sokkal a szezon vége után távozott az ETO-tól, és a Ferencváros kispadjára ült le. A rutinos edző utódját sokáig keresték a győriek, szerda kora este viszont bejelentették, hogy Efraín Juárez veszi át a csapat irányítását. Juárez játékosként a Pumas UNAM és az FC Barcelona akadémiáján, a La Masián nevelkedett. Ezek után hazatért Mexikóba, bajnoki címet nyert 2009-ben, de a Celticben és a Real Zaragozában is megfordult, míg a mexikói válogatottban 39-szer lépett pályára. A visszavonulása után az Egyesült Államokban és Belgiumban volt másodedző, aztán 2024-ben a kolumbiai Atlético Nacional vezetőedzője lett, amellyel rögtön bajnoki címet és kupát nyert, majd a Pumas UNAM-hoz tért haza, s a nevelőcsapatát 2026-ban a bajnoki döntőbe vezette. Ahogy arról a Blikk is beszámolt, a korábbi középpályást a balhék sem kerülték el a pályafutása során. Kolumbiában a provokatív ünneplésével annyira felhergelte az ellenfél szurkolóit, hogy azok betörtek a pályára és verekedni kezdtek, de végül sikerült megfékezni az indulatokat. Végül a sajtótájékoztatóról vitték el a rendőrök. A legfrissebb botránya pedig idén tavasszal történt: a Pumas edzőjeként a Cruz Azul elleni 2-2-es döntetlennel véget ért, parázs hangulatú mérkőzés után a nemi szervét mutogatta az ellenfél szurkolóinak, miközben azt üvöltötte, hogy „Itt vannak a tojások” . A Mexikói Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottsága a sportszerűtlen viselkedése és a szurkolók megsértése miatt több mint 352 000 mexikói pesós, azaz mintegy 6 millió forintnak megfelelő pénzbírsággal sújtotta őt. NB I
Eredeti cikk megtekintése →