← Vissza

news.bsdnet.hu

Kezdeményezi a benzinárstop kivezetését a kormány

Telex 2026-06-17 18:49
frissítve A kormány a mai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi az üzemanyagok rögzített árára vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését, jelentette be Magyar Péter. A miniszterelnök szerint azért döntöttek így, mert a héten már 10-15 forinttal a rögzített ár alá csökken az üzemanyagok piaci ára. A kormány a jövedéki adó csökkentését fenntartja, ahogy a Mol is a csökkentett árréseket. A miniszterelnök a bejelentéshez azt is hozzátette, hogy a védett ár intézménye havonta 50 milliárd forintba került a magyar adófizetőknek. Az üzemanyagok védett árát (azaz az ársapkát) még március 9-én vezette be Orbán Viktor kormánya a növekvő piaci árakra hivatkozva, a benzin árát 595 forinton, a dízelét pedig 615 forinton rögzítették. A leköszönő kormány már a választások után meghosszabbította az ársapka fenntartását, ezt akkor Magyar Péter is kérte . Az új kormány azt ígérte, addig fenntartják az intézkedést, amíg nem csökken az olaj világpiaci ára.
Eredeti cikk megtekintése →