← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter bejelentette, már a héten kezdeményezik az üzemanyagok védett árának kivezetését

Index 2026-06-17 18:54
„A kormány a mai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését” – jelentette be Magyar Péter Facebook-bejegyzésében. Ahogy arról kedden beszámoltunk, a miniszterelnök közlése szerint a nemzetközi olajárak csökkenése és a forint árfolyamának erősödése együttesen azt eredményezheti, hogy már a hét folyamán olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a magyarországi töltőállomásokon , mint a korábban rögzített védett ár. A TISZA-kormány a jövedéki adó csökkentését fenntartja, ahogy a MOL is a csökkentett árréseket – fogalmazott a kormányfő, majd üzent a Fidesznek is. „Apropó, valaki megkérdezné a Fidesz vezetőit és a mostanában utcára tett hazug propagandistáikat, hogy hol van az 1000 forintos benzinár, amivel a választások előtt riogatták az embereket?” – írta bejegyzése végén Magyar, hozzátéve, hogy havonta 50 milliárd forintba került a magyar adófizetőknek a védett ár intézménye. (Borítókép: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →