← Vissza

news.bsdnet.hu

„Elég volt ebből” – Zámbó Jimmy testvére 25 év után mondja el az igazságot A Királyról!

Bors Online 2026-06-17 19:00
A hétvégi ünnepi könyvfesztivál egyik legnagyobb szenzációját kétségkívül Zámbó Árpy okozta, aki személyesen dedikálta a közönségnek a legújabb, óriási érdeklődés övezte kötetét. A Vigadó téren hömpölygő tömeg hűen bizonyította, hogy a legendás énekes emlékezete negyedszázad után is kitörölhetetlen a rajongók szívéből. A halhatatlan testvér című mű nemcsak a helyszínen fogyott elképesztő ütemben, hanem szinte azonnal a hazai könyves sikerlisták élmezőnyébe ugrott. Az exkluzív hangvételű írás célja, hogy egyszer és mindenkorra leszámoljon a Király alakját övező számtalan tévhittel és rosszindulatú pletykával. „Hála az Istennek, elképesztően sokan jöttek el hozzám aláíratni a könyvet, a Vigadó téren kapott visszajelzések abszolút magukért beszélnek. Hihetetlen büszkeséggel tölt el, hogy a kötet máris előkelő helyen áll a sikerlistákon” – kezdte lapunknak meghatottan Zámbó Árpy, aki azt is elárulta, mi indította arra, hogy papírra vesse a legféltettebb emlékeit: – szögezte le. Az énekes testvére azt is elmesélte, hogy a munkafolyamat rendkívül gyorsan zajlott, mindössze három és fél hét alatt állt össze a teljes anyag: „Egy kedves kiadó barátom vetette fel az ötletet, hogy a jubileumi évforduló alkalmából készítsünk egy igaz történeteken alapuló könyvet. Három hétig rágódtam rajta, mire igent mondtam, mert számomra a legfontosabb szempont az volt, hogy a színtiszta igazságot írjuk meg, kertelés nélkül. Maga az írás úgy zajlott, hogy a gondolataimat már évekkel ezelőtt elkezdtem diktafonra rögzíteni otthon, amikor zenét hallgattam és feltörtek a régi emlékek” – avatott be minket a kulisszatitkokba Árpy. A szerzőnek a könyvsiker mellett a színpadi jelenlétre is jut energiája, hiszen hamarosan kezdetét veszi az idei ünnepi koncertsorozat is: „Már huszonöt éve töretlenül csinálom a Zámbó Jimmy emlékturnét az országon belül és a határokon túl is, hál' Istennek hatalmas az érdeklődés. Ha Magyarországon lenne még egy olyan művész, akinek a hozzátartozói negyedszázadon át így ápolják az emlékét, megemelném a kalapom. Persze ezért is kaptunk hideget-meleget az évek során, de ez tiszta irigység. Én emelt fővel folytatom a munkát: az emlékturné dübörög tovább, keressenek minket bátran a szervezők, mi ott leszünk!” – zárta a beszélgetést Árpy.
Eredeti cikk megtekintése →