← Vissza

news.bsdnet.hu

Itt a hivatalos bejelentés: megszűnnek a védett árak a kutakon

Vezess 2026-06-17 19:35
Ahogy arra a miniszterelnök keddi megjegyzéséből már következtetni lehetett, a kormány kezdeményezi a védett árak megszüntetését. 2026.06.17. szerda 20:35 Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett árak (benzin: 595, gázolaj: 615 forint) alá csökken az üzemanyagok ára a hazai töltőállomásokon, a kormány a mai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, vagyis a védett ár kivezetését – jelentette be Magyar Péter, aki már kedden is utalt erre . A miniszterelnök szerint a kormány a jövedéki adó csökkentését fenntartja, ahogy a Mol is vállalta a csökkentett árrések megtartását. A védett áras rendszer kivezetésének pontos napja egyelőre nem ismert. Magyar Péter szerint a védett ár intézményére havonta 50 milliárd forintot költöttek a magyar adófizetők. Már most is van olyan kúthálózat, ahol védett ár alatt lehet tankolni:
Eredeti cikk megtekintése →