Gulyás Gergely: A védett üzemanyagár több millió magyar családot óvott meg jelentős kiadásoktól
Mandiner
2026-06-17 21:07
A védett üzemanyagár több millió magyar családot jelentős kiadásoktól óvott meg az elmúlt 4 hónapban – írta Gulyás Gergely Facebook-bejegyzésében , arra vonatkozóan, hogy a kamatstop után most a védett üzemanyagárat is megszünteti a Tisza-kormány
A Fidesz frakcióvezetője közölte, az olaj hordónkénti világpiaci ára újra 80 dollár környékére süllyedt az elmúlt napokban, „ ami jó hír a magyar családoknak és a magyar gazdaságnak ”, majd hozzátette: utoljára februárban volt ilyen alacsony az olajár.
Ennek ellenére úgy véli, a kormány mai döntése súlyos tévedés, és egy „ újabb választási ígéret megszegése ”, ugyanis szerinte semmilyen garancia nincsen arra vonatkozóan, hogy jelen világgazdasági helyzetben az üzemanyagár nem fog újra megemelkedni.
Azt javasoljuk, hogy a kormány a védett üzemanyagár intézményét a kivezetés helyett úgy alakítsa át, hogy a most érvényes védett ár maradjon meg árplafonként. Magyar Péter 480 forintos benzinárral kampányolt, a jövedéki adó csökkentését ígérte, de most az Orbán-kormány által bevezetett védett árat is megszünteti.”
- zárta bejegyzését.