Haszontalannak tartják Millie Bobby Brown férjét, a színésznő kőkeményen felszólalt
Index
2026-06-18 05:02
Még tavaly kezdtek el terjedni olyan fotók az interneten, amelyeken Millie Bobby Brown láthatóan sok holmit cipel egyszerre, vagy épp babakocsijukat szedi szét, hogy beférjen autójukba. Számtalanszor látható az is, hogy ő viszi saját csomagjait. Egyeseket mindez azért borította ki, mert a férje, Jake Bongiovi mindegyik alkalommal ott volt vele. A közösségi média felületek pedig szinte felrobbantak, amikor különböző paparazzi képek kerültek napvilágra hasonló helyzetekből, így elkezdték nem túl jó színében feltüntetni a színésznő férjét.
A helyzetet a rajongók szerint az is súlyosbítja, hogy Brown volt az, aki Bongiovi után kajtatott még ismerkedésük elején. Mindezt abból feltételezik, hogy a Call Her Daddy interjújában azt mondta, ő kérdezte meg a férfit hamarabb, hogy szingli-e, és nyitott volna-e az ismerkedésre, randevúzásra.
Sokan úgy gondolják, a színésznőt teljesen elvakítja a szerelem, és nem látja, milyen haszontalan férfihoz ment hozzá feleségül. Úgy vélik, veszélyben van Brown, mert meglátásuk szerint csak egy ideig bírja majd, hogy mindent egyedül kell csinálnia. Mindezen feltételezéseket azt követően tették, hogy a színésznő egy magazinnak adott interjújában azt nyilatkozta: „ Tökéletesen 50-50-ben működünk. Ezért is vagyok nagyon hálás, hogy egy ilyen férfi mellett tudtam megállapodni. Egyszerűen fantasztikus apuka is ”.
For real like….. https://t.co/bxzhYqMDsU pic.twitter.com/6taXJeUG2Y
Miután a pár összeházasodott 2024-ben, már alapvetően felkavarták az állóvizet. Sok támadást kaptak azzal kapcsolatban, milyen hamar vetették bele magukat a házas életbe. A rosszindulatúak arról írtak, hamar elválnak majd, hisz egy ilyen fiatal pár kapcsolata biztosan nem lehet hosszan tartó. A színésznő és a modell-színész már két éve él boldognak tűnő házasságban, mi több, tavaly első gyermeküket is örökbe fogadták.
„ Mindig, de mindig örökbe akartam fogadni. Ez mindig is a gyerekkori álmaim között szerepelt. Amikor otthon voltam, öt-hat éves koromban, a babáimat örökbe fogadtam. Mindegyikük örökbe fogadott volt. Soha nem én szültem őket, soha nem játszottam azt, hogy terhes vagyok. Nem azért, mert nem akarok szülni. Remélem, egyszer ez is megtörténik ” – magyarázta a Not Gonna Lie podcastben Millie Bobby Brown. Nagy családot szeretnének mind a ketten, bár rajongóik szerint Bongiovi nem igazán alkalmas a feladatra.
Az ezzel kapcsolatos kommentekre egy néhány nappal ezelőtt megjelent podcast adásban reagált a színésznő, és nem teszi zsebre senki, amit mondott...
Mióta nem képesek a nők maguk cipelni a táskáikat, a gyerekülést és egyéb holmijaikat?
– tette fel a költői, ámde annál élesebb kérdést.
Kifejtette, attól még, hogy sok cuccot cipel általában, valamint gyakran fotózzák le a paparazzik babakocsit tolva – miközben férje mellette sétál –, az nem azt jelenti, hogy mindent egyedül kell megoldania. Védelmébe vette Bongiovit, mondván, a „legudvariasabb, legédesebb férfi”, aki remekül gondját viseli neki és kislányuknak egyaránt. Hozzátette, hagyja érvényesülni nőként és édesanyaként, hisz pontosan tudja, hogy mire képes, mennyire nagy munkabírása van – legyen szó a tényleges foglalkozásáról vagy az anyaságról.
A post shared by rejectness (@rejectness)
„ Állítólag teljes mértékben a lányok önbizalmának megerősödését támogatjuk, olyan kijelentéseket teszünk, mint: »Meg tudod csinálni, nincs szükséged férfire!« De amikor azt mondom: »Oké, a saját cuccaimat magam is el tudom vinni«, az emberek rögtön azt kérdezik: »Hol van a férjed?!« ” – fogalmazta meg álláspontját a kettős mércével kapcsolatban. Nem tartja helyénvalónak a férfigyűlöletet, ami mostanában kontrollálatlanul eluralkodott a közösségi médiában.
A mizogén szót feltehetően már ismerjük, nőgyülöletet jelent. Ám nem lepődnénk meg, ha a miszandria kifejezés sokak számára új keletű lenne. Ez a férfigyűlölet szakszerű megnevezése, ami jóval kevésbé kutatott, mint női változata. Ennek oka természetesen az is,
hogy a nőgyűlölet közösségi médiában való kommunikációja jóval elterjedtebb, ám a miszandria sem kisebb jelentőségű probléma.
Egy friss tanulmány több szempontból is megvizsgálta, hogyan is szabadult el a férfigyűlölet az interneten. A Reddit különböző alcsoportjai szolgáltak vizsgálatuk alapelemeiként, az r/Incels és r/MensRights mint nőgyűlölő, valamint az r/Feminism és r/GenderCritical mint férfigyűlölő csoportok. Nyelvi, felhasználói, strukturális és emocionális szinteken vizsgálódtak, és mérték fel, melyik nem gyűlöli jobban a másikat és ezáltal árt jobban is a másiknak. 2016-2022 közötti adatokat gyűjtöttek be, az eredmény pedig azt mutatja, hogy mindkét csoport egyenlően erőteljesen toxikus.
A különböző szinteken persze eltérőek lettek az eredmények, például nyelvi szinten a nőgyűlölő csoportok viszik a prímet, míg a felhasználóin épp a férfigyűlölők. A strukturális és emocionális szint nagyjából azonos eredményeket mutat, tehát annyi bizonyos, hogy a gyűlöletbeszéd, a düh, ami a posztokból árad, mindkét csoportnál erőteljesen jelen van. A kutatók arra következtetnek, hogy a nemi alapú gyűlöletbeszéd nem az elkövető nemétől függ, hanem
ez már általánosan a mérgező, szélsőséges online közösségek velejárója.
Meglátásuk szerint a moderációs és szakpolitikai beavatkozásoknak nemi szempontból semlegesnek kellene lenniük, a gyűlöletbeszédet mindkét irányból egyformán komolyan kellene kezelniük, mivel csak ez vezethet tartós és jó eredményhez.
(Borítókép: Millie Bobby Brown és Jake Bongiovi 2025. november 6-án. Fotó: Roger Kisby / Getty Images)
Kövesse az Indexet Facebookon is!