← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter az EU-csúcson: A puding próbája az evés

Magyar Nemzet 2026-06-18 05:20
„A héten bizonyos elemei miatt nagy nyilvánosságot kapott az az országgyűlési polémia, amit Orbán Balázs és Magyar Péter folytatott, és amely egyik részletében nem várt, ki nem kényszerített fordulatot vett, s a Tisza-kormány (vagy személyesen Magyar Péter miniszterelnök) sajtópolitikai elképzeléseibe is bepillantást engedett” – olvasható a Magyar Nemzeti Médiaszövetség (MNMSZ) lapunkhoz eljuttatott közleményében. Mint írták, Orbán Balázs a Fidesz országgyűlési képviselőjeként és egyben a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumi elnökeként szólalt fel a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (a kekvák) rendszerének átalakítását szóvá téve, s a most megszülető új rendszer stabilitását kétségbe vonva. A közlemény felidézte, hogy erre reagálva Magyar Péter a rá jellemző élesen támadó, a Fidesz képviselőjét kampányfőnöki munkája miatt személyében is kritizáló megszólalásában hirtelen az MCC sajtóportfóliójának részét alkotó Mandiner című hetilapra is kitérve úgy fogalmazott: A Magyar Nemzeti Médiaszövetség leszögezte, hogy nem kívánnak partnerek lenni abban a hallgatásban, amely ezt a kiszólást a kormánypárti hírportálok részéről fogadta, mert úgy vélik, ezt a megszólalást nagyon is a helyén kell kezelni. – vélekedett a sajtószövetség. Megállapították, hogy a Mandiner az érintettsége erősen tematizálja ezt a mondatot, viszont feltűnő, hogy ezt a parlamenti csörtét tudósítva a kormánypárti lapok mennyire eltévesztik vagy tudatosan máshova helyezik a fókuszt. – írták. Nem értenek egyet azzal, hogy egy nívós hírmagazint – és annak internetes hírportálként működő testvérlapját – sommás ítélettel „vicclapnak” lehessen bélyegezni. Az MNMSZ szerint lehet egyet nem érteni egy lap szellemi irányvonalával, de a súlyosan dehonesztáló minősítéseknek egy rangos sajtóorgánum esetében nem lehet helye. – fogalmazott a közlemény. A sajtószövetség természetesnek veszi, hogy egyik sajtóorgánum sem lehet szellemileg független, így legitim célnak tekintik a Tisza-kormány irányvonalát támogató lapok munkáját – de csakis abban az esetben, ha ezt a kollégák nem az állam által meghatározott módon teszik, hanem egyfajta értékrendi közösségtől vezettetve, önkéntesen, nem pedig központi direktívát követve vállalják. Minden más eset ugyanis a sajtószabadság csúfos vereségét jelentené, amely ellen minden lapnak és médiaszervezetnek kötelessége szót emelni. Felhívták a kormánypárti lapok figyelmét arra, hogy tanúsítsanak komolyabb figyelmet a Mandinert érő kormányzati támadás iránt, mert ezek a veszélyes kijelentések a teljes szakma számára aggasztó jelek lehetnek. A Tisza-kormány sajtópolitikáért felelős vezetőit és magát Magyar Pétert is ugyanakkor arra kérték, segítsenek tisztázni az elhangzottakat. Ha csak a vita hevében bekövetkező szerencsétlen elszólásról van szó, azt nyugodt szívvel, még utólag is korrigálni lehet. – szól a közlemény. – írták. Végül jelezték, hogy az MNMSZ kész arra, hogy ebből a munkából kivegye a maga részét. Borítókép: Magyar Péter miniszterelnök (Fotó: Havran Zoltán)
Eredeti cikk megtekintése →