A fedélzetről üzent Magyar Péter, most először ül a nagyok asztalához Brüsszelben
Index
2026-06-18 05:51
„Úton Brüsszelbe” – írta Magyar Péter közösségi oldalán, bejegyzéséhez pedig egy fényképet is csatolt, amelyet a repülőn készített.
Most először képviselem a szeretett hazánkat miniszterelnökként az Európai Tanács állam- és kormányfői ülésén
– fogalmazott a miniszterelnök.
Hozzátette, hogy ma (csütörtök) és pénteken rendszeres beszámolókkal jelentkezik a négyszemközti és a multilaterális találkozókról.
Ahogy arról beszámoltunk, a márciusi EU-csúcs után június 18-án, csütörtök délután hat órakor találkoznak az Európai Unió tagállamainak állam- és kormányfői , hogy egy kétnapos csúcs keretében tárgyaljanak többek között a következő, 2028-tól esedékes uniós költségvetésről, a többéves pénzügyi keretről (MFF), az európai versenyképességről, valamint Ukrajnáról.
Ez lesz az első uniós csúcstalálkozó, ahol Magyarországot új miniszterelnöke, Magyar Péter fogja képviselni.
Erre pedig a magyar diplomácia készülődik is: mint azt korábban Magyar Péter múlt heti sajtótájékoztatóján elárulta, Robert Fico szlovák miniszterelnökkel kétoldalú tárgyalást fog folytatni Brüsszelben, ezenkívül pedig részt vesz az illegális migrációt ellenző tagállamok csúcs előtti egyeztetésén is.
Információink szerint ugyanakkor Magyar naptárába nem kizárólag ezen két egyeztetés került be az EU-csúcs kapcsán: a csúcs előtt tartani fognak egy rövid V4-es egyeztetést is, de a magyar miniszterelnök részt vesz a kohézió barátai formáció csúcs előtti tárgyalásán, valamint az Európai Néppárti állam- és kormányfők találkozóján is.
(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 2-án. Fotó: Tobias Schwarz / AFP)
Kövesse az Indexet Facebookon is!