← Vissza

news.bsdnet.hu

„Három hete várunk” – vadul keresi a Leisztinger Tamás tulajdonost a Népszava

Mandiner 2026-06-18 06:09
Mmájus 29., péntek óta nem jelent meg nyomtatott formában a Népszava, melynek oka, hogy a baloldali lap tetemes adósságot halmozott fel az utóbbi időben, melyet nem tud kiegyenlíteni a nyomda, azaz a Mediaworks felé. „A Mediaworks a Népszava további finanszírozását nem hajlandó vállalni” – írták közleményükben. A Népszava először még úgy kommunikálta a szituációt, hogy A Mediaworks szerint a tartozás mértéke meghaladja a százmillió forintot, a cégcsoport közleményében azt írta, Hozzátették, amennyiben a Népszava kiadója rendezi az eddigi tartozásait, egy új, előre fizetéses megállapodással kiadónk a továbbiakban is vállalja a lap nyomtatását és terjesztését. Csütörtök reggel új üzenetet jelentetett meg az oldalán a baloldali portál, amelyben azt írták, a Népszava tulajdonosa, Leisztinger Tamás szórványos üzenetei nem nyitnak teret a tárgyalásra, a lehetőségek számbavételére, az előrelépésre. – jegyezték meg. „Szeretnénk ugyanakkor leszögezni: egyes pályatársaink sugalmazásával ellentétben a Népszava sosem volt a NER része, a tartalomra soha, semmilyen hatással nem volt az, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda a Népszavában is megjelentetett kormányhirdetéseket. Ezek kizárólag a mesterségesen monopolhelyzetbe hozott Mediaworks által kért, feltűnően túlárazott terjesztési- és nyomdaköltségek kifizetésében játszottak szerepet, azaz a NER nem a Népszavát, hanem saját tulajdonát, a Mediaworksöt támogatta a hirdetésekkel. Ezek elmaradása vezetett ahhoz az adóssághoz, amely miatt a NER által kreált Mediaworks felfüggesztette a lap kinyomtatását és terjesztését” – olvasható a Népszavában . Nyitókép: Facebook
Eredeti cikk megtekintése →