Nem hozott azonnali áttörést az R2, ismét leépít a Rivian
Autópro
2026-06-18 06:21
A leépítés elsősorban az értékesítési, marketing-, ügyfélkapcsolati és szervizterületeket érinti. A vállalat szerint az átszervezés célja, hogy hatékonyabban tudja bővíteni működését és közelebb kerüljön a nyereséges működéshez.
A döntés néhány hónappal azután született, hogy a Rivian áprilisban megkezdte az új, kedvezőbb árú R2 SUV gyártását, az első ügyfélkiszállítások pedig már elindultak. A gyártó nagy reményeket fűz a modellhez, amely szélesebb vásárlói réteget céloz meg, mint a jelenlegi R1T pick-up és R1S SUV.
A vállalat tavaly még azt kommunikálta, hogy 2027-re elérheti az EBITDA-szintű nyereségességet, azonban azóta módosította várakozásait. A Rivian ugyanis jelentősen növeli kutatás-fejlesztési kiadásait, különösen az önvezető technológiák fejlesztése érdekében.
A cég szóvivője szerint az átszervezés egy szélesebb hatékonyságnövelési program része, ugyanakkor az érintett dolgozók jelentkezhetnek a vállalaton belül megnyíló más pozíciókra.
A Rivian már 2025 őszén is jelentős leépítést hajtott végre, amikor több mint 600 munkavállalótól vált meg. Akkor a kereslet lassulása és az elektromos autók vásárlását támogató amerikai adókedvezmények kifutása nehezítette a vállalat helyzetét – írja az Automotive News.
Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken !