← Vissza

news.bsdnet.hu

Az NB I-ben már bemutatkozott magyar tehetséggel hosszabbított a Puskás Akadémia

NB1.hu 2026-06-18 06:57
Korosztályos válogatott középpályás írt alá új szerződést Felcsúton. A 2008-ban született középpályás, Varga Zsombor a Győri ETO-ban kezdte pályafutását, majd 2020-ban került a Puskás Akadémiához. Egy rövid ászári időszakot követően 2022 tavaszától végleg Felcsúton folytatta fejlődését, ahol hamar meghatározó szereplővé vált korosztályos csapataiban. Varga az elmúlt években jelentős sikereket ért el az akadémián. Az U16-os, U17-es és U19-es együttes tagjaként is bajnoki címet ünnepelhetett, emellett két egymást követő idényben szerepelt a Puskás Akadémia UEFA Ifjúsági Liga-csapatában. A nemzetközi sorozatban egy gólt is szerzett, miközben folyamatosan a korosztály egyik meghatározó játékosának számított – emlékeztetett a klubhonlap . A 2025–2026-os szezonra készülve már a klub második csapatánál kezdte meg a munkát. Az NB III-as együttesben nyújtott teljesítménye után lehetőséget kapott az első csapatnál is, és az MTK elleni idényzárón bemutatkozhatott az NB I-ben. Babó Levente lett a Puskás Akadémia új vezetőedzője A fiatal középpályás a magyar utánpótlás-válogatottak rendszeres szereplője. Az U17-es, U18-as és U19-es nemzeti csapatban is pályára lépett, az U19-es válogatottban pedig 2026 márciusában megszerezte első gólját a Wales elleni Európa-bajnoki selejtezőn. A szerződéshosszabbításra jelentős változások közepette került sor a klubnál, hiszen a közelmúltban vezetőedzőváltás történt Felcsúton. A hosszú éveken át dolgozó Hornyák Zsolt helyét Babó Levente vette át a kispadon , így Varga Zsombor már az új szakmai stáb irányítása alatt folytathatja pályafutását a Puskás Akadémiánál.
Eredeti cikk megtekintése →