← Vissza

news.bsdnet.hu

Rubint Réka Németországba utazott egy új kezelésért, dendritikus sejtterápiát kap: a magánklinikáról jelentkezett – fotó

Blikk 2026-06-18 07:16
Rubint Réka egy külföldi magánklinikán kap újfajta kezelést a rákbetegsége miatt. A Laboratories Dr. Gansauge egy németországi, Bergben található gyógyító- és kutatóközpont. Vezetője a világhírű Prof. Dr. Frank Gansauge, az intézmény a daganatos betegségek kezelésére specializálódott. A klinika legfőbb jelentősége az innovatív és személyre szabott dendritikus sejtes immunterápiában rejlik. Ferencz Evelin Újságíró (Sztárvilág) Ezeket látta már? Mi is beszámoltunk róla, hogy a rákkal küzdő Rubint Réka daganatának növekedése miatt azt kezdték el nemrégiben vizsgálni a mintáiból Amerikában, hogy kialakult-e újabb áttét a májában . Mivel az eddigi kemoterápiás kezelések nem hozták meg a várt eredményt , a fitneszedzőnél terápiaváltásra volt szükség. Június elején az Országos Onkológiai Intézetben egy műtéten esett át a fitneszlady , az eredményei alapján pedig egy teljesen új, célzott kezelést kezdtek meg nála , ezúttal Németországban. Dendritikus sejtterápiát kap Rubint Réka / Fotó: Instagram Réka a németországi Bergből jelentkezett be egy magánklinikáról a 24 óráig elérhető Instagram-történetében , majd a következő képkockán már egy orvos vizsgálta az állapotát. Családi munkamegosztásban tartott órát Rubint Réka a Papp László Arénában vasárnap délután. Az X Smart Sport Expo programjában fellépő aerobikedző, aki egy ideje már a nyilvánosság előtt vívja a harcot az életéért, először férjét, Schobert Norbertet engedte fel a színpadra, majd lányával, Larával ők is csatlakoztak. Mint az a fotóiból látszik, a Laboratories Dr. Gansauge-be érkezett (LDG) egy elismert németországi magánklinikára, amely daganatos betegségek innovatív immunterápiájára, a dendritikus sejtterápiára specializálódott. A gyógyítóközpont bajorországi Bergben, a Starnbergi-tó partján található. A dendritikus sejtes immunterápia a szervezet saját immunrendszerét használja fel a rákos sejtek leküzdésére. Rubint Réka a németországi magánklinikán / Fotó: Instagram A terápia célja a tumorok visszaszorítása és a betegek életminőségének javítása. Prof. Dr. Frank Gansauge sebész és onkológus, aki több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkezik a dendritikus sejtes kezelések terén, egy nemzetközileg elismert kutató, aki több egyetemen is vendégprofesszorként tevékenykedik – írja a bookinghealth.com . Az édesanya 2026 tavaszán a TV2 Napló című műsorában sokkolta a közvéleményt azzal a bejelentéssel, hogy négy éve titokban egy ritka daganatos betegséggel, lágyrészszarkómával küzd . Az ismert fitneszedzőt még 2022-ben diagnosztizálták. A légcsöve mögött találtak rosszindulatú elváltozást, amellyel azóta is elszántan harcol. Réka a nyilvánosság előtt kifejtette, hogy a kezdeti sokk után teljesen megváltozott az életfelfogása. Nem hagyta, hogy a félelem és a betegség tudata felőrölje a mindennapjait. Úgy véli, az a küldetése, hogy erőt és motivációt adjon a sorstársainak, megmutatva, hogy a diagnózis után is lehet teljes életet élni és fel lehet épülni a rákból. Rubint Réka
Eredeti cikk megtekintése →