Fordulat: Mégis nyilvános lesz "Zsolti bácsi" neve - az időpont is megvan, nincs sok hátra - videó
Blikk
2026-06-18 07:24
Bangó Sándor, a Szőlő utcai botrány koronatanúja is megszólalt, miután Pócs János fideszes képviselő súlyos vádakkal illette. Pócs szerint a gyermekvédelmi intézményben felnevelkedett fiatalember hazudik arról, amiket a Szőlő utcában történtekről mondott és 4 millió forintot kapott azért, hogy a Fidesz számára kellemetlen dolgokat mondjon, például megnevezze a vagy létező, vagy nem létező "Zsolti bácsit", akiről a választási kampányban az terjedt el, hogy gyerekekre vadászott a Szőlő utcai intézményben, hogy aljas célokra használja fel őket.
Fekete Lajos
Főszerkesztő-helyettes
Ezeket látta már?
Bangó Sándor először a TikTok csatornáján szólalt meg, tagadva Pócs vádjait. Utána a KlikkTV nevű Youtube csatornán adott interjút. Az interjú különös kérdésekkel indul, a riporter megkérdezte, tudja-e, hogy néz ki négymillió forint. Bangó Sándor itt is elmondta: nem kapott semmit semmiféle interjúért. Életében egyben 500ezer forintot látott, az is három ember fizetése volt.
Kis Márióról, a Pócs János által megszólaltatott egykori nevelőről szólva Bangó Sándor azt mondta, nem is a ő volt a befogadója és nem is az ő nevelője volt, néhány alkalommal volt vele legfeljebb egy csoportban. A Szőlő utcai intézetben két rendész befogadott, ott nem is lehet nevelő, ezt rendész intézi és egy "növendékügyis", aki ismerteti, hogy mi miatt került be az illető. A két rendész felvitt az egészségügyre, levágták a hajamat, megfürdettek és mivel akkor Covid volt, két hetet karanténban kellett töltenem, szó sincs arról, hogy Kis Márió lett volna a befogadója. Ismert: a Pócs által megszólaltatott Kis Márió ugyanis azt állította, ő volt a befogadója.
Az interjúban szóba került még Bangó Sándor roma származása. Azt mondta, nem tekinti magának romának, nem érzi magát jól, mikor úgy öltözik, mint a többi roma. Semmi baja a romákkal, de így találta meg saját önmagát. - Külföldi zenék, külföldi öltözködési stílus, ennyi - mondta Sándor.
- Sok rasszista él Magyarországon, külföldön sokkal elfogadóbb az ember a másik embertársával, de erre nem tudok mit mondani - mondta arra a kérdésre a fiatalember, hogy érezte-e valaha azt, hogy azért nem hisznek neki, mert roma.
Pócs János egy hangfelvételt is közzétett , ezen egy Bangó Sándornak tulajdonított hang mondja, hogy négymillió forintot kapott az interjúért, amiben azt ígérte, megnevezi Zsolti bácsit. Egy süket ember is hallja, hogy nem én vagyok a videón. Egyáltalán semmi köze a stílusához. Nekem egy nagyon különleges beszédstílusom van - mondta Bangó Sándor, aki szerint a felvétel nem mesterséges intelligenciával készült, hanem inkább egy ismerős lehetett, aki felmondta a hangfelvételt a négymillió forintról. - Nem kell ehhez hangelemző ember, hogy tudja, hogy én vagyok a felévtelen vagy sem - mondta a fiatalember, aki szerint Pócs János célja ezzel annyi, hogy megpróbálja hitelteleníteni őt, mert bár már egy hónapja nem volt szó Zsolti bácsiról, de az ügyészség már nyomoz a vallomása alapján.
Bangó Sándor elmondta, hogy vállalta a hazugságvizsgálatot is, megnevezte Zsolti bácsit az ügyészségen és a Kontrollnak is és később a poligráfos vizsgálatot is elkezdték, csakhogy, nem fejezték be. Eszébe jutott ugyanis, hogy ő epilepsziás, ami kizáró ok, nem lehet elvégezni a poligráfos vizsgálatot. Papír erről épp nem volt nála, de az ügyészség bekérte az egészségügyi papírjait, amelyek egy óra múlva ott voltak. Ebben sem voltak meg az iratok erről a betegségéről, találtak azonban két másikat, egyik az alacsony érzelmi intelligenciáról szólt, illetve egy másikat is, amire Bangó Sándor nem tudott visszaemlékezni, mi volt, minden esetre az és az alacsony érzelmi intelligenciát bizonyító orvosi dokumentum is kizárja, hogy a hazugságvizsgálót alkalmazzák nála így végül a vizsgálatot nem is végezték el.
Bangó Sándor elmondta, hogy ehelyett július 9-én elmeorvosi szakértői vizsgálaton fog részt venni, hogy ott bizonyíthassa az igazát. Kijelentette: a vizsgálat után a TikTok oldalára ki fogja tenni Zsolti bácsi nevét, nem fogja belekeverni se a politikát, se a médiát, ez az ő döntése: egyszerűen csak el fogja mondani a nevét. A riporter kérdésére nem árulta el, Zsolti bácsi mit tett vele gyerekkorában, azonban az kiderült, hogy a történtek rendkívüli módon megviselték és szégyelli. A történtek miatt barátai sincsenek, nem tud emberekkel hosszabb ideig más emberek társaságában együtt lenni. Mindig gyermekotthonokban élt, emberek vették körül, később megtudta, hogy mi az az egyedüllét és jó érzéssel tölti el, ha egyedül lehet. Kiderült, hogy most a keresztlánya édesanyjánál lakik.
- A volt gyámom nagyon szeretett, ő sírt értem - mondta arra a kérdésre, hogy szerette-e valaki valaha, de hozzátette, öt ujján meg tudná számolni, hogy kik lehetnek azok, akik szerették. Köztük vannak apja féltestvérei, akik sírtak érte, mikor kitagadta az apja. Azért tagadta ki, mert Sándor hat éves húgát megverte egy nyolcadikos, Sándor ekkor 14 éves volt és a húgát ért bántalmazást megtorolva megverte a testvérét bántalmazó gyereket. Sándor akkor megkérdezte az apját, hogy ő miért nem kelt a húga védelmére, ezen összevesztek. Ráadásul a másik fiú családja késsel jött hozzájuk ezek után, Sándor 14 évesen képes volt elzavarni őket a saját bevallása szerint. Apja akkoriban olyan negatív dolgokat terjesztett róla, amelyek részleteiről Sándor nem akart beszámolni az interjúban, minden esetre a kapcsolatuk akkor romlott meg végleg. Mostanában egyébként megint felvette az apjával a kapcsolatot, néha beszélnek, de apja nem ad válaszokat Sándornak a gyermekkorát érintő kérdéseire.
Sándornál a szeretet kritériuma: ha valaki őszintén szeret, az úgy mutatja ki, hogy tényleg képes érte sírni. - Mert akkor rájön az ember, hogy tényleg szereti a másik - mondta az interjúban.
Mint ismert, a Szőlő utcai gyermekvédelmi intézményben kirobbant botrány érintettje az intézmény volt vezetője. Ebből az ügyből indult ki a "Zsolti bácsi ügy". Annak lényege, hogy a választási kampányban az akkori ellenzék azt sejttette, hogy az akkori kormánypártok - a Fidesz-KDNP - egyik politikusa is súlyosan érintett a gyermekek elleni bűncselekményekben. Később állt elő állításaival Bangó Sándor, az intézet egyik neveltje, aki azt állította, tudja, ki az a Zsolti bácsi és közzé is teszi a nevét. Némi hezitálás után feljelentést is tett, az ügyészség meghallgatta, de a nevet mégsem tette közzé , mert erre kérte a nyomozóhatóság. Most, a KlikkTV csatornán elhangzottak szerint azonban mégis erre készül, július 9-e után.
Szőlő utca