← Vissza

news.bsdnet.hu

Peking üdvözli az iráni-amerikai megállapodást

Magyar Hírlap 2026-06-18 07:38
Kína üdvözli az Egyesült Államok és Irán között létrejött megállapodást, és továbbra is a vitás kérdések békés rendezését támogatja – hangsúlyozta Vang Ji kínai külügyminiszter az iráni kollégájával, Abbász Aragcsival folytatott telefonbeszélgetésében. Kína üdvözli az Egyesült Államok és Irán között létrejött megállapodást, és továbbra is a vitás kérdések békés rendezését támogatja – hangsúlyozta Vang Ji kínai külügyminiszter az iráni kollégájával, Abbász Aragcsival folytatott telefonbeszélgetésében. A kínai állami média csütörtöki beszámolója szerint Aragcsi tájékoztatást adott az Irán és az Egyesült Államok között létrejött első szakaszbeli egyetértési memorandumról, és köszönetet mondott Kínának a tárgyalások előmozdításában játszott szerepéért. Aragcsi hangsúlyozta, hogy a megállapodásban vállalt kötelezettségeket teljes mértékben végre kell hajtani, beleértve az izraeli katonai műveletek leállítását Libanonban. Vang Ji szerint a fejlemények azt bizonyítják, hogy az erő alkalmazása és a hatalmi politika nem jelent megoldást a problémákra, a helyes út a párbeszéd és a tárgyalás. A kínai külügyminiszter kiemelte, hogy már megjelent a béke reménye, a következő időszak legfontosabb feladata pedig az, hogy valamennyi fél maradéktalanul teljesítse vállalásait, és elhárítsa a folyamatot akadályozó tényezőket. Vang hangsúlyozta, hogy a Hormuzi-szoros hajózásának zavartalanságát megfelelően biztosítani kell, figyelembe véve a nemzetközi közösség aggodalmait. A kínai külügyminiszter megerősítette, hogy Kína kész erősíteni az egyeztetéseket és az együttműködést Iránnal, miközben tovább mélyíti a kétoldalú kapcsolatokat, és hozzájárul a térség békéjének és stabilitásának megőrzéséhez.
Eredeti cikk megtekintése →