← Vissza

news.bsdnet.hu

Perez: Tudtuk, hogy Barcelona megmutatja a Cadillac hiányosságait

F1világ 2026-06-18 08:00
A magas hőmérséklet és a montmelói pálya nagy tempójú vonalvezetése komoly kihívás elé állította az amerikai csapatot, amely vasárnap csak az egyik autójával jutott el a kockás zászlóig. Valtteri Bottas versenye mindössze 15 kör után véget ért túlmelegedési problémák miatt. A finn pilóta számára már a harmadik szabadedzés sem alakult zökkenőmentesen, akkor fékhiba miatt csúszott ki a 10-es kanyarban a kavicságyba, ami piros zászlós megszakítást is eredményezett. „Meg kellett állítanunk az autót, elővigyázatosságból. Ismét valamilyen túlmelegedési problémát láttunk. Ennyi, sajnos. Elég rövid verseny volt számomra” — mondta Bottas, aki a 20. helyről, közvetlenül Perez mögül rajtolt. HIRDETÉS HIRDETÉS „Nehéz hétvége volt, sok problémával, ráadásul most már egymás után két hétvégén. De pozitívum, hogy a bokszkiállás remek volt, és úgy tűnt, az időmérőn egy kicsit közelebb kerültünk, a versenytempón azonban még dolgoznunk kell.” HIRDETÉS Perez ugyan célba ért a vasárnapi, 66 körös futamon, ám h árom kör hátrányban a 14. helyen zárt , miközben a Cadillac gumikezelési gondokkal és általános tempóhiánnyal küzdött. A mexikói versenyző hétvégéje már a kezdetektől nehezített pályán indult, miután kihagyta az első szabadedzést: a Cadillac tartalékversenyzője, Colton Herta kapott lehetőséget a szabályoknak megfelelően. „Nem volt túl könnyű a rajt, sok volt a kerékkipörgésünk, vesztettünk néhány pozíciót, ezeket az 1. kör környékén visszaszereztük, de onnantól kezdve az egész első etapban Alex [Albon] mögött haladtunk” — mondta Perez, aki hozzátette, a csapat eleve arra számított, hogy Barcelona rámutat majd az autó gyengeségeire. A csapatnál mindenkire rányomja a bélyegét az Aston Martin nehéz helyzete „A kemény gumi nagyon rosszul működött nálunk, teret veszítettünk, aztán a lekörözések és hasonlók miatt még egy kicsit leszakadtunk a Williamstől. Azt hiszem, mindig is tudtuk, hogy Barcelona meg fogja mutatni, miben szenvedünk hiányt, és szerintem van még dolgunk. Elég jó elképzelésünk van arról, mi történik, és ezt ma megerősítettük.”
Eredeti cikk megtekintése →