Perez: Tudtuk, hogy Barcelona megmutatja a Cadillac hiányosságait
F1világ
2026-06-18 08:00
A magas hőmérséklet és a montmelói pálya nagy tempójú vonalvezetése komoly kihívás elé állította az amerikai csapatot, amely vasárnap csak az egyik autójával jutott el a kockás zászlóig. Valtteri Bottas versenye mindössze 15 kör után véget ért túlmelegedési problémák miatt. A finn pilóta számára már a harmadik szabadedzés sem alakult zökkenőmentesen, akkor fékhiba miatt csúszott ki a 10-es kanyarban a kavicságyba, ami piros zászlós megszakítást is eredményezett.
„Meg kellett állítanunk az autót, elővigyázatosságból. Ismét valamilyen túlmelegedési problémát láttunk. Ennyi, sajnos. Elég rövid verseny volt számomra” — mondta Bottas, aki a 20. helyről, közvetlenül Perez mögül rajtolt.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Nehéz hétvége volt, sok problémával, ráadásul most már egymás után két hétvégén. De pozitívum, hogy a bokszkiállás remek volt, és úgy tűnt, az időmérőn egy kicsit közelebb kerültünk, a versenytempón azonban még dolgoznunk kell.”
HIRDETÉS
Perez ugyan célba ért a vasárnapi, 66 körös futamon, ám h árom kör hátrányban a 14. helyen zárt , miközben a Cadillac gumikezelési gondokkal és általános tempóhiánnyal küzdött. A mexikói versenyző hétvégéje már a kezdetektől nehezített pályán indult, miután kihagyta az első szabadedzést: a Cadillac tartalékversenyzője, Colton Herta kapott lehetőséget a szabályoknak megfelelően.
„Nem volt túl könnyű a rajt, sok volt a kerékkipörgésünk, vesztettünk néhány pozíciót, ezeket az 1. kör környékén visszaszereztük, de onnantól kezdve az egész első etapban Alex [Albon] mögött haladtunk” — mondta Perez, aki hozzátette, a csapat eleve arra számított, hogy Barcelona rámutat majd az autó gyengeségeire.
A csapatnál mindenkire rányomja a bélyegét az Aston Martin nehéz helyzete
„A kemény gumi nagyon rosszul működött nálunk, teret veszítettünk, aztán a lekörözések és hasonlók miatt még egy kicsit leszakadtunk a Williamstől. Azt hiszem, mindig is tudtuk, hogy Barcelona meg fogja mutatni, miben szenvedünk hiányt, és szerintem van még dolgunk. Elég jó elképzelésünk van arról, mi történik, és ezt ma megerősítettük.”