← Vissza

news.bsdnet.hu

Kane vezetésével az angolok diadalmaskodtak a Modric vezette horvátok ellen

Promotions 2026-06-18 08:09
Dallasban a remek Japán–Hollandia mérkőzést követően az Anglia–Horvátország találkozó is felkerül a labdarúgás emlékezetes meccsei közé. A két nagy múltú csapat összecsapása előtt a nézők parázs, szoros mérkőzésre számíthattak. A találkozó ennek megfelelően is indult: a horvátok már az elején nyomás alá helyezték Angliát, de a kezdeti rohamokat követően  Harry Kane  a 12. percben egy megismételt büntetőből vezetéshez juttatta a szigetországiakat. AZ ANGOLOK CSATÁRA AZ ELSŐ PRÓBÁLKOZÁS UTÁN MÁSODSZORRA MÁR NEM HIBÁZOTT. Ezután már erős angol fölény következett, főleg labdabirtoklásban. A horvátok ezek után a 36. percben egyenlítettek Baturina 120 km/órás lövésével. Az iram fokozódott, és jött ismét Kane . Olvass tovább... Olvass tovább... Fejesgóljával a 42. percben ismét vezettek az angolok. Musa a hosszabbítás utolsó másodperceiben egyenlített. Így egy gólgazdag 2-2-es félidővel zártunk. A második félidőben folytatódott a gólparádé: Jude Bellingham , a Real Madrid sztárja a 47. percben újra vezetéshez juttatta az angolokat. A nagy iramú mérkőzésen a végeredményt Marcus Rashford, a Manchester United csatára állította be. Ezzel 4-2-re győztek a háromoroszlánosok, így az Eb-ezüstérmes angolok megérdemelten győzték le a vb-bronzérmes horvátokat. AZ ANGOLOK REMEK JÁTÉKKAL MUTATKOZTAK BE A VILÁGBAJNOKSÁGON ÉS HA EZT A FORMÁT TARRTJÁK AZ ESÉLYESEK KÖZÖTT IS SZÁMOLNI KELL VELÜK. Thomas Tuchel világsztárokkal teli együttese hozta a szigetországiaktól elvárt szintet. A szurkolók pedig joggal skandálhatják: „Come on England!”
Eredeti cikk megtekintése →