Keményen üzent az új rendőrfőkapitány
NLC
2026-06-18 08:10
Mecser Tamás határozott fellépést ígért azokkal szemben, akik szerinte kivonnák magukat az állami joghatóság alól. „Aki úgy érzi, hogy kivonhatja magát az állami joghatóság alól, azt le kell taposni” – így fogalmazott parlamenti meghallgatásán a frissen kinevezett országos rendőrfőkapitány.
Elismerte, hogy a rendőrség minden területen létszámhiánnyal küzd, az elvándorlás pedig különösen a nyugdíjszabályok megváltoztatása után erősödött fel. Az RTL Híradó beszámolója szerint a létszámhiány kapcsán azt mondta, csodát nem tud tenni, de olyan életpályamodell kell, ami vonzó lehet. Szerinte ugyanis a létszámhiány egy tényleges életpályamodell kialakításával szüntethető meg.
„A közbiztonság egy olyan állami szolgáltatás, ami minden állampolgárnak azonosan jár, ehhez pedig emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges” – jelentette ki a dandártábornok, akit a belügyminiszter jelölt az országos rendőr-főkapitányi posztra. Mecser Tamás a cél elérése érdekében zsinórmértéknek tartja a tisztességet, az emberséget és a jogszabályok mindenkori maximális tiszteletét, továbbá véleménye szerint szükséges egy a változó világhoz igazodó szervezet létrehozása.
Hangsúlyozta, a rendőri állományban a saját feladatköre tekintetében egyenrangúnak tart mindenkit – legyen az őrmester, vagy vezérőrnagy -, hiszen mindenkinek fontos szerepe van a szervezeten belül.
Megszavazták a kinevezését
Mecser Tamás a rendőri pályafutását Kazincbarcikán kezdte – írja az MTI -, majd egy aprófalvas térségben az edelényi rendőrkapitányságon folytatta, ahol – elmondása szerint – nem a statisztikák, hanem a tényleges felderítési mutató határozta meg a rendőrség megítélését. Ezt követően újra Kazincbarcikán dolgozott, majd a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányságon szolgált bűnügyi helyettesként, illetve egy ideig főkapitányként, végül a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányságot vezette.
Mint fogalmazott, olyan régiókban szolgált, amelyek bűnügyi szempontból az ország leginkább fertőzött területei.
A bizottság végül 7 igen szavazattal, Novák Előd tartózkodása mellett támogatta Mecser Tamás országos rendőr-főkapitányi kinevezését.
Kiemelt fotó: MTI/Szigetváry ZsoltThe post Keményen üzent az új rendőrfőkapitány first appeared on nlc.