← Vissza

news.bsdnet.hu

Drámai pillanatok: Diogo Jota szülei könnyeztek a lelátón – videó

Blikk 2026-06-18 08:30
Drámai pillanatok előzték meg a Portugália–Kongó mérkőzést a labdarúgó-világbajnokságon. A találkozó előtt a rendezők megemlékeztek az egy éve elhunyt portugál Diogo Jotáról és a testvéréről, André Silváról. A helyszínen tartózkodó szülők nem is bírták könnyek nélkül. Kecskés István Rovatvezető (Sport) Ezeket látta már? A portugál himnusz alatt a houstoni stadion kivetítőjén a tavaly autóbalesetben elhunyt Diogo Jota képe jelent meg, a kamerák pedig rögzítették, ahogy a szülők meghatódva figyelik, ami a pályán történik. A portugálok magukkal vitték a korábbi csapattársukat a világbajnokságra is. A torna előtt Luís Montenegro miniszterelnök minden focistának adott egy karkötőt, amelyen a keret összes tagjának a neve szerepel, és ott van köztük Diogo Jotáé is. – Nagyon örültünk ennek, és úgy döntöttünk, együtt viseljük őket – mondta a portugálok játékosa Vitinha. Jota tavaly a testvérével együtt egy közlekedési balesetben vesztette életét. A Liverpool FC támadója hatalmas űrt hagyott maga után a portugál válogatottban, amelyben összesen 49 mérkőzésen lépett pályára. A portugál együttes 1-1-s eredményt ért el Kongó ellen, ám a találkozó inkább az előtte történtek miatt marad emlékezetes. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →