Áll a bál a vb iráni szurkolói miatt: a vagyonuk befagyasztásával fenyegeti őket a rezsim
Blikk
2026-06-18 08:19
Az iráni rezsim eljárást indított azon szurkolói ellen, akik kifütyülték az Új-Zéland elleni világbajnoki mérkőzésen az országuk himnuszát. A vagyonunk befagyasztásával fenyegetik őket.
Nagy-Pál Tamás
Főmunkatárs (Sport)
Ezeket látta már?
Irán 2-2-es döntetlennel kezdte meg a szereplését a labdarúgó-világbajnokság G-csoportjában Új-Zéland ellen Los Angelesben. A meccs utózöngéi viszont messze nem a futballról szólnak, mint inkább a politikáról.
Az iráni szurkolók ugyanis előbb a stadion előtt, majd a lelátón is tiltakoztak országuk rezsimje ellen, ami miatt az iráni igazságszolgáltatás jogi lépéseket jelentettek be velük szemben. A protestálók szerintük tiszteletlenül viselkedtek a hazájukkal szemben, sőt, még a nemzeti himnuszukat is kifütyülték.
A Nour News iráni állami hírportál arról számolt be (vagy inkább azzal fenyegetőzött), hogy már több szurkolót sikerült beazonosítani, és eljárást is indítottak ellenük Iránban. A tüntetőket az országban lévő vagyonuk befagyasztásával fenyegették meg, amennyiben a vádak igaznak bizonyulnak.
Sok iráni szurkoló egyébként a régi, napot és oroszlánt ábrázoló motívumot viselte a Los Angeles-i stadionban, ami az iszlám rezsim elleni tiltakozás legfontosabb szimbóluma. A szurkolók az amerikai médiának azt hangsúlyozták, hogy míg a rezsimet nem, a válogatottjukat maximálisan támogatják.
Irán legközelebb szintén Los Angelesben lép pályára a vb-n, amikor is Belgium lesz az ellenfele a G-csoport 2. fordulójában.