Szülinapi „gálameccsel” kezdődik az NBI-es csapatok felkészülése a hétvégén
NB1.hu
2026-06-18 08:30
Javában zajlik a felkészülés az új NB I-es idényre, két együttes pedig már ezen a hétvégén lejátsza első mérkőzését.
A legtöbb első osztályú klubnál már elkezdődött a munka a 2026/27-es szezon előtt, a csapatok pedig fokozatosan hangolnak a bajnoki rajtra.
Az első felkészülési találkozók sem váratnak sokat magukra, ugyanis már ezen a hétvégén két élvonalbeli alakulat is pályára lép.
A programot a Paks és az Újpest nyitja meg szombaton.
Bognár György együttese 11 órától a Kelen SC ellen játszik gálamérkőzést. A BLSZ I. osztályában vitézkedő együttes 100. születésnapját ünnepli a hétvégén, s egy igazán emlékezetes gálával koronázná meg a centenáriumot.
A Cegléd-Újpest mérkőzésen – szombaton 17 órától – a hazai együttes hivatalosan is lezárja az előző szezont, a lila-fehérek pedig első felkészülési összecsapásukra készülnek a Zsengellér Gyula Sportcentrumban.
A szombati találkozókkal hivatalosan is kezdetét veszi a nyári felkészülési időszak az NB I-es csapatok számára.
Míg az Újpest egy klasszikus „edzőmérkőzésen” mérheti fel aktuális állapotát, addig a Paks találkozója inkább a Kelen SC ünnepléséről szól majd, hiszen a hazai gárda elleni gálamérkőzés elsősorban a közönség kiszolgálását szolgálja.
Ettől függetlenül mindkét találkozó fontos állomása lehet a nyári munkának, amelynek során az élvonal együttesei megkezdik a hangolást a 2026/27-es idény kihívásaira.