← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter elindult Brüsszelbe

Magyar Hírlap 2026-06-18 08:35
Facebook-bejegyzésében közölte Magyarország miniszterelnöke, hogy elindult Brüsszelbe az Európai Tanács állam- és kormányfői ülésre. Facebook-bejegyzésében közölte Magyarország miniszterelnöke, hogy elindult Brüsszelbe az Európai Tanács állam- és kormányfői ülésre. „Úton Brüsszelbe. Most először képviselem a szeretett hazánkat miniszterelnökként az Európai Tanács állam- és kormányfői ülésén” – írta Magyar Péter. Az ülést csütörtökön és pénteken tartják, amelyet António Costa, az Európai Tanács elnöke hívott össze. A találkozó kiemelt napirendi pontjai között szerepel Ukrajna ügye, az ország pénzügyi és újjáépítési támogatása, valamint az uniós csatlakozási folyamat kérdései, a következő hét éves uniós pénzek előkészítése, a közel-keleti helyzet, a versenyképesség, illetve a migráció kérdése is. A miniszterelnök még a csúcstalálkozó előtt az Európai Néppárt csúcsvezetésének a találkozóján is ott lesz. Valamint, az EU-csúcs előtt újra lesz V4 találkozó is.
Eredeti cikk megtekintése →