← Vissza

news.bsdnet.hu

Meghalt egy nyolcadikos diák Győrben, gyászba borult a város

Blikk 2026-06-18 08:44
Tragikusan fiatalon, mindössze 14 éves korában elhunyt a győri Gárdonyi Géza Általános Iskola egyik nyolcadik osztályos tanulója. Zétény halála sokkolta a várost, mély gyászba borult a kisalföldi megyeszékhely. Szigeti Sándor Newsroom újságíró Ezeket látta már? A helyi közösség azonnal összefogott, hogy támogatást nyújtson a gyászolóknak , és méltó módon emlékezzen meg az elhunyt fiúról . Az iskola és az egyházközség közös imádságra hívta mindazokat, akik szerették Zétényt, vagy osztoznak a család fájdalmában - írja a Kisalföld információja alapján az Index. A megemlékezéssorozat kedden este vette kezdetét, amikor a diákok, a pedagógusok és az ismerősök az iskola udvarán gyűltek össze egy közös virrasztásra. A résztvevők gyertyagyújtással és néma főhajtással emlékeztek meg fiatalon eltávozott társukról. A fiú iskolájának Facebook-oldalán több százan fejezték ki részvétüket a gyászposzt alatt: A közös gyász és az imádság a szerdai napon is folytatódott. A Győri Szent Kamillus Római Katolikus Plébánia a közösségi oldalán jelentette be, hogy a Szent Kamillus-templomban szentmise keretében emlékeznek meg Zétényről. "Gyula atya ma reggel megdöbbenéssel értesült arról, hogy a Gárdonyi iskola 8/C-s tanulója G. Zétény a Jó Istennél ébredt. Zétényért az iskola ma (kedden) 21 órakor virrasztást tart az iskola udvarán. A Szent Kamillus templomban pedig holnap, (szerdán) 19 órakor szentmisét mutatunk be érte." Addig is imádkozzunk Zétényért, valamint szüleiért, hogy fájdalmukban megérezzék Isten vigasztaló szeretetét" - volt olvasható a virrasztásra a meghívás plébánia Facebook-oldalán. tragédia
Eredeti cikk megtekintése →