← Vissza

news.bsdnet.hu

Kilép a Fidesz újbudai frakciójából Junghausz Rajmund, aki a választás után listázta, melyik fideszes politikusoktól válna meg

Telex 2026-06-18 09:15
„Mára egyértelművé vált számomra, hogy akkor maradhatok továbbra is önmagam és lehetek hiteles, ha pártoktól függetlenként folytatom a munkámat. Ezért kilépek a frakcióból” – írta a Facebookon Junghausz Rajmund önkormányzati képviselő, aki ugyan nem volt tagja a pártnak, de a Fidesz frakciójában politizált a kerületben. A mintegy 20 éve politizáló képviselő a Fidesszel kapcsolatban csalódottságának adott hangot, amit több mindennel indokolt. Elmondása szerint 2018-ban és 2022-ben is azzal nyugtatta magát, hogy a Fidesz hamarosan beváltja az összes ígéretét, „nekilát az egészségügy rendbetételének, korszerűsíti az oktatást”, írta Junghausz. „Mindkétszer tévedtem és néhány éve rájöttem, hogy hiába várok” – fogalmazott a posztban. „Belátom, hogy a hazugságok tesznek tönkre minket. A hazugságok, amikről azt hisszük, igazak, vagy csak hogy kellenek a túléléshez” – véli a képviselő, aki úgy érzi, az ő elvei nem változtak, de álláspontja szerint mostantól úgy lehet hiteles, ha pártoktól függetlenül dolgozik tovább Újbudáért. Junghausz Rajmund nem először bírálja a Fideszt. A 2025-ös gyermekvédelmi botrányok idején, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest is kritizálta , miután a KDNP elnöke arról beszélt, hogy „nem ismeri a gyermekvédelmi világot és soha nem járt ilyen intézményben.” Később, a Fidesz választási veresége után Junghausz egy posztban összegyűjtötte , mely fideszes politikusokat nem látna szívesen az újonnan alakuló országgyűlésben.
Eredeti cikk megtekintése →