← Vissza

news.bsdnet.hu

Súlyos bányakatasztrófa történt a lengyeleknél

Magyar Hírlap 2026-06-18 08:56
Baleset történt a dél-lengyelországi Bytomban működő Eko-Plus nevű kőszénbányában, nyolc vájár megmenekült, egy embert holtan találtak - közölte szerda éjjel Lukasz Pach, a sziléziai mentőszolgálat igazgatója a Polsat News kereskedelmi hírtelevízióval. Baleset történt a dél-lengyelországi Bytomban működő Eko-Plus nevű kőszénbányában, nyolc vájár megmenekült, egy embert holtan találtak - közölte szerda éjjel Lukasz Pach, a sziléziai mentőszolgálat igazgatója a Polsat News kereskedelmi hírtelevízióval. Az omlás szerda délután történt. A tárna érintett részében, 650 méter mélyen akkor kilencen dolgoztak. Nyolcan saját erejükből a felszínre menekültek, közülük kettőt könnyebb sérülésekkel kórházban ápolnak. Az Eko-Plus egy lengyel tőkével működő magánbánya, amely 2010 óta működik, és csaknem 400 dolgozót foglalkoztat. A lengyelországi bányákban négy ember hunyt el az év eleje óta. 2025 során összesen 16 halálos balesetet regisztráltak.
Eredeti cikk megtekintése →