Gyerekek is voltak az autóban, mégis versenyezni kezdett a férfi az M2-esen, vádat emeltek ellene
Index
2026-06-18 09:11
A vádirat szerint a férfi 2024 januárjában személyautóval közlekedett az M2-es autóúton Göd irányába, a járműben vele utazott felesége és két kiskorú gyermeke is. Az ügyészség állítása szerint a sofőr közlekedési konfliktusba keveredett egy másik autóssal, majd az eset versengésbe torkollott.
A két jármű egymást előzgetve, időnként hirtelen fékezésekkel közlekedett, ami a sértett autó vezetőjét is többszöri fékezésre kényszerítette, a sértett járművében is utaztak gyermekek, hárman.
A vádirat szerint a férfi a gödi lehajtó után is követte a másik autóst, többször dudált, valamint távolsági fényszóróval is elvakította a sértettet. A településen belül a járművek rövid ideig egymás mellett haladtak, majd a vádlott megelőzte a másik autót, és fékezéssel, valamint a kormány rángatásával megállásra kényszerítette.
A férfi ezután kiszállt járművéből, kiabált, és a vádirat szerint a nadrágját lehúzva nemi szervét mutogatta.
A sértett autójához lépve azt ököllel ütötte, többször megrúgta, és mintegy 700 ezer forintos kárt okozott.
Az ügyészség szerint a férfi magatartása nemcsak a közlekedés többi résztvevőjét, hanem saját családját is veszélyeztette, továbbá veszélyeztette kiskorú gyermeke erkölcsi fejlődését.
A Budakörnyéki Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés, nagyobb kárt okozó rongálás, valamint kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat. Az ügyben a Dunakeszi Járásbíróság hoz majd döntést.
Kövesse az Indexet Facebookon is!