Mindent megtesznek a vásárlók kártalanításáért a Jazzfest szervezői
Mandiner
2026-06-18 09:08
A Jazzfest Budapest 2026 fesztiválját végül törölték. Kleb Attila fesztiváligazgató a Facebookon jelentette be a döntést. „Az elmúlt napokban minden lehetőséget megvizsgáltunk, kerestünk rövid- és hosszútávú megoldást is, azonban nem jártunk sikerrel. Be kellett lássuk, hogy a fesztivál finanszírozhatatlanná vált” – írta .
Idén nem kapták meg bérbe az Erkel Színházat, ezért alternatív helyszínt kellett keresniük. A Főváros támogatásával a Városháza Parkot ajánlották fel nekik. Itt azonban teljesen új infrastruktúrát kell építeni: színpadot, nézőteret, lelátót, valamint biztosítani kell az összes szükséges szolgáltatást. Ezek a költségek rendkívül magasak, ráadásul a külföldi fellépők honoráriumával és utazási költségeivel együtt mindent előre kell finanszírozni.
A szervezők szerint a korábbi pénzügyi támogatások gyakorlatilag nullára csökkentek, így a teljes költséget a jegyárakból kellett volna fedezni. A jegyeladások azonban drámaian elmaradtak a várttól:
Emellett a rendezvényszervező szektort sújtó általános nehézségek is tovább rontották a helyzetet.
A szervezők hangsúlyozzák, hogy mindent meg fognak tenni a jegyvásárlók kártalanításáért. Kleb Attila ezt így fogalmazta meg:
A szervezők ígéretük szerint prioritásként kezelik a jegyvásárlók kompenzációját, és folyamatosan dolgoznak a kárenyhítési lehetőségeken. Ugyanakkor jelezték, hogy a helyzet gyors változása miatt egységes kommunikációt folytatnak, így egyéni megkeresésekre nem biztos, hogy azonnal vagy részletesen tudnak válaszolni.
Nyitókép forrása: MTI/Kovács Márton