← Vissza

news.bsdnet.hu

Elszáll újra a benzin ára?

Blikk 2026-06-18 09:10
Újra fellángolt a vita az üzemanyagárak körül: miközben a kormány kivezeti a védett árat, a Fidesz szerint bármikor jelentősen megdrágulhat a benzin. Nagy Levente Newsroom újságíró Ezeket látta már? Magyar Péter miniszterelnök szerda este egy Facebook-bejegyzésben jelentette be , hogy mivel várhatóan már a héten 10–15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagokat ára, a kormányülésen arról döntöttek, hogy kezdeményezik az ársapka kivezetését az Országgyűlésnél. A Tisza Párt elnöke hozzátette: a kormány fenntartja a jövedéki adó csökkentését, ahogy a Mol is a csökkentett árréseket. A Fidesz frakcióvezetője, Gulyás Gergely szerint súlyos tévedés a kormány részéről a védett üzemanyagár kivezetése , mondván, bármikor újra meglódulhat a nyersolaj világpiaci ára, és akkor nagyon nehéz helyzetbe kerülnek a magyar családok. Ön hogyan látja, ismét kilőhetnek az üzemanyagárak? Válaszát szokás szerint délután 17 óráig várjuk! üzemanyagár
Eredeti cikk megtekintése →