Újabb front nyílt a Zsolti bácsi-ügyben, súlyos vádak hangzottak el
Index
2026-06-18 09:23
„Elmentek ti a jó édes nénikétekbe” – kezdte bejegyzését Németh Balázs, melyben leszögezte, hogy „nincs és soha nem is volt Zsolti-bácsi ügy”. A fideszes országgyűlési képviselő szerint újabb bizonyíték került elő, amely azt erősíti, hogy
a balliberális oldal, élén a Tiszával és a libsi sajtóval tetőtől talpig sáros a »Zsolti bácsi botrányban«.
A fideszes politikus zárójelben megjegyezte, hogy ők több mint fél éve erről beszélnek, de az „Orbán-ellenes gyűlölet miatt 3,5 millió ember nem volt hajlandó ezt meghallani”. „Szóval most, hogy melegszik a pite, hirtelen rájött több bajkeverő, hogy „nincs és soha nem is volt Zsolti-bácsi ügy” – mutatott rá Németh Balázs.
A politikus Jámbor András Facebook-oldalán közzétett videójára és a 444 csütörtök reggeli cikkére reagált, melyben a lap úgy hivatkozott a botrányra, mint a „nemlétező Zsolti-bácsi ügy”. Németh szerint most már nem létezik, „amikor belekeveredik Magyar Péter öccse és médiája”. „Csak addig létezett, amíg tönkre kellett tenni a jobboldali politikusokat, amíg pedofideszezni lehetett, amíg át tudták játszani külföldi kezekbe Magyarország irányítását” – hangsúlyozta Németh Balázs.
Ahogy arról beszámoltunk Pócs János fideszes országgyűlési képviselő kedden egy videót tett közzé a Facebook-oldalán, amelyben egy újabb videót ígért. Utóbbiból állítása szerint kiderül az igazság a Szőlő utcai botrányról – ami szerinte álbotrány –, és arról is, hogy ki az a „Zsolti bácsi”. A videóban Kiss Márió nevelőt hallhatjuk, a javítóintézet körüli botrány koronatanúját , aki szerint a Zsolti bácsi-ügy a Tisza Párt felépített stratégiája lehet, amely célja kizárólag a pártpolitikai haszon volt.
Kiss Márió ismertette, hogy 2020-ban a Szőlő utcában dolgozott nevelőként, így amikor meglátta a Kontroll -os interjút Sanyikával, írt egy levelet, és a Kontrolltól fel is hívták mintegy 10 perccel később. Magyar Márton elmondta neki, hogy Sanyikával október óta tartják a kapcsolatot, és az volt a megállapodásuk, ha Sanyika elárulja Zsolti bácsi kilétét, négymillió forintot adnak érte ügyvéd előtt. A volt nevelő szerint ez több szempontból is aggályos.
Elmondása szerint Sanyika már a videó elején hazudott, ugyanis nem az igazgató, Juhász Péter fogadta be, ő egyébként is nagyon keveset volt a gyerekek között. Kiss Márió szerint az sem volt igaz, hogy Sanyika az ügyészség előtt mondta el először Zsolti bácsi nevét.
Majd szerdán Pócs sajtótájékoztatót tartott a Kontroll szerkesztősége előtt . Szerinte sorra buknak meg a Fidesz elleni vádak, majd emlékeztetett, hogy az Országgyűlésben úgy fogalmazott, hogy mindenki számára kiemelt fontosságú a gyermekvédelem.
Jelezte, még nem mindent tártak fel. A Jászság egykori képviselője azt is nehezményezte, hogy egyes sajtótermékek nem számoltak be a kedd esti videóról és az abban megfogalmazott vádakról. Felszólította Magyar Péter miniszterelnököt és Magyar Mártont, a Kontroll alapítóját, hogy kérjenek bocsánatot, mert szerinte félrevezettek a nyilvánosságot. Úgy véli, a Tisza Párt és a Kontroll nemcsak hazudik , de fizettek is ezért. Erre vonatkozóan viszont szintén nem mutatott be semmiféle bizonyítékot.
(Borítókép: Németh Balázs 2026. június 16-án. Fotó: Hegedüs Róbert / MTI)
Kövesse az Indexet Facebookon is!