← Vissza

news.bsdnet.hu

Késelés történt a budapesti áruházban, fiatalok csaptak össze a bolt kellős közepén

Blikk 2026-06-18 09:24
A Fővárosi Főügyészség vádat emelt két fiatalkorúval szemben, akik egy üzletben támadtak rá egy felnőtt férfira, mert az odaszólt a társaságukban lévő lánynak. A magukról megfeledkezett fiatalok előbb verni kezdték az áldozatukat, majd egy kés is előkerült, amellyek egyikőjük többször is mellkason és hason szúrta az áldozatot. Szigeti Sándor Newsroom újságíró Ezeket látta már? A vádirat szerint a 17 és egy 15 éves fiúk – akik rokonok voltak – többekkel együtt vásárolni mentek egy VIII. kerületi áruházba tavaly márciusban. A későbbi áldozat is az üzletben tartózkodott, amikor viccnek szánva odaszólt a társaság egyik női tagjának, akivel korábban a sértett munkavégzés miatt már találkoztak – írja az ügyészség. Ezt a 17 éves fiú sérelmezte, és összeveszett a sértettel. A fiú rátámadt a felnőtt férfira, és ököllel kétszer arcon ütötte , ekkor csatlakozott hozzá 15 éves társa is, aki hátulról ütötte meg a férfit. A 17 éves folytatta a verekedést, és közben elővett egy kést, amellyel többször megszúrta a sértett mellkasát és hasát – folytatódik a közlemény. Ezután a sértett védekezése hatására a támadó elesett, majd a társaság egy tagja közéjük állt. A sértett a szúrások következtében súlyos sérüléseket szenvedett, a használt eszközre és a támadott testtájék miatt akár meg is halhatott volna . Ezzel a késsel szúrta meg többször is áldozatát az elkövető / Fotó: Magyarország Ügyészsége A Fővárosi Főügyészség a 17 éves fiúval szemben emberölés bűntettének kísérlete, fiatalabb társa ellen garázdaság vétsége miatt nyújtott be vádiratot. A főügyészség indítványozta, hogy a bíróság ítélje a késes támadót fiatalkorúak börtönére, társát pedig közérdekű munkára - zárul az ügyészség tájékoztatása. késelés
Eredeti cikk megtekintése →