← Vissza

news.bsdnet.hu

A Ferencváros visszalépett az európai szerepléstől

Blikk 2026-06-18 09:24
Váratlan bejelentést tett a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ): mások mellett a Ferencváros férfi csapata sem indul el az Európa Kupában. A zöld-fehérek mellett több együttes sem vállalta megmérettetést. A bajnokságban hetedik helyen végzett PLER vesz részt a sorozatban. Kecskés István Rovatvezető (Sport) Ezeket látta már? A szövetség közleményben jelentette be a kupákkal kapcsolatos tényeket. „A bajnoki 4. helyezett FTC-Green Collect, az 5. helyezett Balatonfüredi KSE és a 6. helyen záró LIQUI MOLY NEKA jelezte, hogy nem kíván indulni az európai kupákban, így az Európa Kupába beadta jelentkezését a 2025/26-os idény bajnoki 7. helyén záró PLER-Budapest.” A Ferencvárossal kapcsolatban több aggasztó hír is megjelent a napokban. Először arról szóltak a hírek, hogy férfi csapat költségvetését csökkentik, ezzel együtt a fizetések is alacsonyabbak lesznek. Aztán szerdán érkezett a bejelentés, hogy az együttes élére kiszemelt vezetőedzői posztra kiszemelt Kilvinger Bálint mégsem veszi át Pásztor István megüresedett helyét, inkább az NB I-es Szigetszentmiklós szakvezetője lett. A Ferencváros hivatalos felületein nem kommunikálta a helyzetet. ferencváros
Eredeti cikk megtekintése →