Árplafonként kellene megtartani a jelenlegi védett árat a Fidesz szerint
Origo
2026-06-18 09:43
A Fidesz parlamenti frakciója szerint a védett üzemanyagár kivezetése súlyos tévedés, mert semmilyen garancia nincs arra, hogy ebben a törékeny világgazdasági helyzetben az üzemanyagár nem fog gyorsan újra megemelkedni. A képviselőcsoport közleményében azt javasolta, hogy a védett üzemanyagár intézményét a kivezetés helyett úgy alakítsák át, hogy a most érvényes védett ár maradjon meg árplafonként – írta a Magyar Nemzet csütörtökön.
Ahogyan lapunk is megírta , Magyar Péter közösségi oldalán jelentette be, hogy a kormány hamarosan kivezeti a védett árat. Szerinte ugyanis a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője szerint azonban
Semmi nem garantálja nemhogy a nemzetközi helyzet biztos rendezését, de azt sem, hogy a kutakon ne emelnék a jelenlegi fölé az üzemanyag árát, hiszen az, hogy csökken a világpiaci ár és ezzel összefüggésben csökkeni fog a kiskereskedelemi ár egy dolog, de semmi nem garantálja, hogy a kereskedők hol találják meg a felső árszintet.
A holtankoljak. hu adatai szerint csütörtöktől bruttó 5 forinttal csökken a benzin, míg bruttó 14 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Megjegyezték, hogy a dízel esetében ez az elmúlt hetek egyik legjelentősebb ármérséklődésének számít, amely a kutak áraiban is gyorsan megjelenhet. A nemzetközi olajpiacon továbbra is lefelé tartanak az árak, a Brent kőolaj jegyzése már 80 dollár alá csökkent. A piacot jelenleg az iráni olajszállítások várható normalizálódása és a kínálati aggodalmak enyhülése mozgatja – tette hozzá a Magyar Nemzet.