← Vissza

news.bsdnet.hu

Ütötte, rugdosta az autót, majd még mutogatta is magát az agresszív férfi

Origo 2026-06-18 09:39
Vádat emeltek egy budapesti férfi ellen, mert az ügyészség szerint veszélyesen vezetett az M2-es autóúton, miközben a felesége és két kiskorú gyereke is vele utazott. Később megállásra kényszerített egy másik autóst, akinek a kocsijában három gyerek ült, majd ordítozott, mutogatta magát, és több mint 700 ezer forintos kárt tett az autóban. A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt egy budapesti férfi ellen, aki 2024 januárjában a feleségével és két kiskorú gyerekével haladt az M2-es autóúton Göd felé. A férfi útközben összeakaszkodott egy másik autóssal, majd a két sofőr versenyezni kezdett az úton. Előttük haladt a sértett autója, amelyben három gyerek is utazott. A vádlott és a vele versenyző másik sofőr hol a sértett autója elé, hol mögé került, és többször is fékezésre kényszerítették. Amikor a sértett a gödi lehajtó felé ment, a vádlott követte. Dudált rá, felkapcsolta a távolsági fényszórót, majd Gödön több méteren át a sértett autója mellett haladt. Ezután megelőzte, fékezni kezdett, és jobbra-balra rángatta a kormányt, amivel megállásra kényszerítette a másik kocsit. A Budakörnyéki Járási Ügyészség a férfit közúti veszélyeztetés és nagyobb kárt okozó rongálás bűntette mellett kiskorú veszélyeztetésének bűntettével is vádolja. A vádlott bűnösségéről a Dunakeszi Járásbíróság fog dönteni – olvasható az Ügyészség oldalán. Békíteni próbált egy férfi egy salgótarjáni sörözőben kirobbant vitában, de a támadók végül ellene fordultak. A vádirat szerint az egyik férfi később többször mellkason és hason szúrta , az áldozat életét csak az orvosi beavatkozás mentette meg.
Eredeti cikk megtekintése →