← Vissza

news.bsdnet.hu

Rétvári Bence: Súlyos hiba a védett üzemanyagár megszüntetése

Demokrata 2026-06-18 09:35
Rétvári Bence csütörtökön a Facebook-oldalán azt írta: a védett üzemanyagár az elmúlt négy hónapban több millió magyar családot óvott meg a magasabb üzemanyagköltségektől. Annak megszüntetése szerinte súlyos hiba, hiszen semmi sem garantálja, hogy a bizonytalan világgazdasági helyzetben az árak ne emelkedjenek újra gyorsan. Hozzátette: ezentúl nincs védelem a hirtelen áremelkedéssel szemben. A KDNP frakcióvezetője a kampányígéreteket számonkérve a miniszterelnökön kitért arra: Magyar Péter 480 forintos benzinárral és alacsonyabb jövedéki adóval kampányolt. Magyar Péter miniszterelnök szerda este jelentette be, hogy a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését, mivel a héten várhatóan már 10–15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon. Az előző kormány az idén március 10-i hatállyal vezette be az úgynevezett védett árat, a vonatkozó szabályozás szerint a magyar rendszámmal és forgalmi engedéllyel rendelkező járművek a 95-ös benzint maximum 595 forint/liter, a gázolajat pedig maximum 615 forint/liter áron tankolhatják.
Eredeti cikk megtekintése →