← Vissza

news.bsdnet.hu

Hetek óta nem került napirendre az Országgyűlésban az ittasan vezető tiszás mentelmi ügye

Mandiner 2026-06-18 09:37
Három hete jelentette be Forsthoffer Ágnes házelnök, hogy a Pesti Központi Kerületi Bíróság Varga Lőrinc Mihály mentelmi jogának a felfüggesztését kezdeményezte járművezetés ittas állapotban vétsége miatt indított ügyben. Ennek ellenére ez az ügy nem került még napirendre az Országgyűlés mentelmi bizottságában, amiről így még a parlament sem szavazhatott – írta a Magyar Nemzet . Ezután Varga a Facebook-oldalán megosztott bejegyzésben tudatta, hogy A tiszás képviselő emellett ígéretet tett, hogy a saját mentelmi jogának a kiadását megszavazza és vállalja a jogi következményeket. A magyar jogszabályok szerint országgyűlési képviselő ellen büntetőeljárás csak a parlament hozzájárulásával indítható vagy folytatható, ezért az ügy további sorsa az Országgyűlés döntésétől függ. A szokásjog szerint a közvádas esetekben a parlament nem tartja fenn az érintett képviselő mentelmi jogát. A lap megkereste Sasi-Nagy Editet, a bizottság tiszás elnökét, hogy megtudják, azonban nem kaptak választ. Emellett a Magyar Nemzet kereste a Tisza-frakciót is, hogy megszavazzák-e Varga Lőrinc Mihály mentelmi jogának a felfüggesztését, de tőlük sem kaptak semmi választ. Nyitókép: Varga Lőrinc Mihály Facebook-oldala
Eredeti cikk megtekintése →