Stadionkitiltás és rekordbüntetés: az új ETO-edző eddigi botrányai
NB1.hu
2026-06-18 09:48
Efraín Juárez rövid idő alatt sikereket ért el edzőként, ugyanakkor pályafutását számos emlékezetes balhé kísérte végig.
Nagy figyelmet keltett az ETO FC döntése, amelynek értelmében a mexikói Efraín Juárez veszi át a győri együttes irányítását .
A mindössze 37 éves szakember az elmúlt években szépen építette edzői karrierjét. Legnagyobb sikerét az Atlético Nacional élén érte el, ahol 2024-ben bajnoki címet és kupagyőzelmet ünnepelhetett.
A temperamentumos tréner több alkalommal is reflektorfénybe került indulatos viselkedése miatt. A legnagyobb visszhangot egy 2024-es kolumbiai eset váltotta ki, amikor a heves ünneplést követően három évre kitiltották az ország stadionjaiból, bár ezt a büntetést később eltörölték.
Nem sokkal később Mexikóban is a címlapokra került, miután egy bajnoki mérkőzést követően obszcén gesztusokkal és kifakadással hívta fel magára a figyelmet, amiért rekordösszegű pénzbírságot kapott – derül ki a csakfoci.hu cikkéből .
Tényleg mexikói vezetőedzője lett az ETO-nak
A mexikói szakembert játékosként sem kerülték el a botrányok: a válogatott egyik legismertebb fegyelmi ügyének szereplőjeként fél évre eltiltották a nemzeti csapattól, miután több társával együtt megszegte a szövetség belső szabályzatát.
Emellett rivális edzőkkel vívott heves szócsatái és látványos ünneplései is rendszeresen beszédtémát szolgáltattak a nemzetközi sajtóban.
Az ETO szurkolói így egy olyan vezetőedző érkezését figyelhetik árgus szemekkel, aki egyszerre számít sikeres, karizmatikus és rendkívül megosztó személyiségnek.
A következő hónapokban kiderül, hogy Győrben inkább az eredményeivel vagy a szenvedélyes természetével hívja majd fel magára a figyelmet.