Befejezte barcelonai tesztjét a Pirelli
F1világ
2026-06-18 09:42
Véget ért a Pirelli által a katalán pályán szervezett második tesztnap, amelynek célja a következő évre szánt száraz pályás gumik fejlesztése volt. A Ferrarinál Arthur Leclerc vette át a volánt testvérétől, Charles-tól, míg a Cadillac színeiben Zhou Guanyu folytatta a munkát.
A délelőtti programba n tovább zajlottak a próbák a C2-es keverék különböző szerkezeti opcióival : ezeket előbb rövidebb etapokon, majd hosszabb menetek során tesztelték. Az ebédszünet után a két versenyző már a C2-es keverék egyes változatait értékelte hosszabb távon. Az aszfalt hőmérsékletének maximuma 58°C volt, míg a levegőé elérte a 36°C-ot.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Arthur Leclerc a nap folyamán 141 kört, összesen 657 kilométert tett meg, legjobb ideje pedig 1:17.430 volt. Zhou Guanyu 605 kilométert autózott, ami 130 körnek felelt meg, legjobb körideje pedig 1:19.321 lett.
HIRDETÉS
A Montmelóban megtartott kétnapos teszten — amelyen az első napon az Aston Martin is részt vett — összesen 2817 kilométert teljesítettek a csapatok , ez 605 körnek felelt meg.
Komatsu elégedetlen: „Operatívan nem voltunk elég jók Barcelonában”
A Pirelli következő fejlesztési tesztjét Silverstone-ban rendezik meg, a versenyhétvégét követő kedden és szerdán, a Mercedes és a Williams részvételével. Akkor ismét slick-abroncsokat tesztelnek majd.