← Vissza

news.bsdnet.hu

Újra összeáll és turnéra indul a Faith No More

Telex 2026-06-18 09:55
A Faith No More basszusgitárosa, Bill Gould megerősítette, hogy a zenekar újra összeáll és turnéra indul – írta a FarOut . A zenekar korábban a közösségi médiában utalt az újbóli összeállásra. Június 16-án az amerikai rockzenekar frissítette a logóját a közösségi oldalakon, és megosztott egy koncertfotót, rajta a „2027” felirattal. Gould a Rock Talk podcastban mesélt néhány részletet a terveikről. Arra a kérdésre, hogy terveznek-e újraegyesülést, a zenész megerősítette a hírt: „Igen, meg fogjuk csinálni. Játszani fogunk. Igen, belevágunk.” A basszusgitáros hozzátette, hogy a dalaik előadása komoly fizikai megterhelést jelent nekik, és ez indokolja az időzítést: „A zenénk nagyon fizikai, és tartunk tőle, hogy hamarosan már nem leszünk képesek úgy játszani a dalokat, ahogy megírtuk őket. Húszévesen szereztük őket, a koncertek pedig mindig fizikailag megterhelőek voltak. Ennek így kell lennie. Őszintén szólva a basszustémáimat nem tudom máshogy eljátszani.” A tagok a kihívás ellenére a folytatás mellett döntöttek: „Mindannyian úgy határoztunk, hogy szerintünk képesek vagyunk rá. Úgy gondolom, hogy még néhány évig meg tudjuk ezt csinálni a megfelelő módon, úgyhogy teszünk egy próbát.” A Faith No More legutóbb egy hosszabb szünet után, 2020-ban indult volna turnéra, de az akkori koncertdátumokat a pandémia miatt törölni kellett. Az elmúlt évek nyilatkozatai alapján az újraegyesülés valószínűtlennek tűnt. Mike Patton énekes az év elején a Kyle Meredith With… műsorban úgy fogalmazott, hogy a 2016-os turnéjuknak búcsúhangulata volt: „Szerintem mindannyian éreztük ezt, de nem mondtuk ki.”
Eredeti cikk megtekintése →