Kivezetik a védett üzemanyagárat – itt vannak a legfrissebb döntések, tájékoztatnak a kormányszóvivők (VIDEÓ)
Mandiner
2026-06-18 10:16
Cikkünk frissül!
A Tisza-kormány ülése után a kormányszóvivők Magyar Péter miniszterelnök távollétében is tájékoztatnak a legfrissebb döntésekről, határozatokról.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, a kormányfő szerdán bejelentette, hogy mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány ezért a szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését . Vélhetően ennek a döntésnek a hátteréről is szó lesz a tájékoztatón.
A kormányszóvivői tájékoztatón megjelent Oroszi Beatrix országos tisztifőorvos, aki a közelgő hőhullám egészségügyi kockázatairól is beszélt. Ismertette, hogy a következő napokban a hőmérséklet 30 Celsius-fok fölött alakul majd, a napi hőmérsékletpedig 25 fok körül alakul, így vélhetően be kell vezetni a hőségriasztást szombaton, annak fokát viszont nem tudják még meghatározni.