← Vissza

news.bsdnet.hu

Fontos ügyekben döntött a kormány

Magyar Hírlap 2026-06-18 10:12
Oroszi Beatrix tisztifőorvos az előttünk álló hőhullám közegészségügyi vonatkozásairól beszélt a kormányszóvivői tájékoztatás elején. Mint mondta: tartósan 30 fok fölé emelkedik majd a hőmérséklet, ezért várhatóan hőségriasztást kell kiadni. Oroszi Beatrix tisztifőorvos az előttünk álló hőhullám közegészségügyi vonatkozásairól beszélt a kormányszóvivői tájékoztatás elején. Mint mondta: tartósan 30 fok fölé emelkedik majd a hőmérséklet, ezért várhatóan hőségriasztást kell kiadni. Fokozott kockázatnak vannak kitéve a kisgyerekek és az idős emberek, valamint a krónikus betegek, de a hőkimerülés bárkivel előfordulhat, ezért Oroszi Beatrix szerint különösen fontos, hogy figyeljünk egymásra. – A jó hír az, hogy az egészségkárosodások megelőzhetőek, mindenekelőtt azzal, ha sok vizet iszunk – mondta. Hozzátette: nagyon fontos, hogy ha valaki rosszul érzi magát, azonnal forduljon orvoshoz. És persze az is, hogy lehetőség szerint a nap legmelegebb óráiban maradjunk árnyékban. Végezetül felidézte, a 2003-ban volt egy óriási hőhullám Európában, amikor emberek ezrei haltak meg, erre válaszul dolgozta ki az ÁNTSZ a hőségriadó protokollját, amivel úttörő szerepet játszott a kontinensen.
Eredeti cikk megtekintése →