← Vissza

news.bsdnet.hu

Teljesen közparkosítanák a Városligetet, de a Hősök terén is változások lesznek

Telex 2026-06-18 10:22
A kormány úgy döntött, hogy a Városliget félbehagyott beruházásait jelenleg körbevevő építési kordonokat lebontja és ezeket a területeket parkosítja – egyebek mellett erről beszélt egy csütörtökön közzétett videóban Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter Velkey György külügyi államtitkár és Zugló országgyűlési képviselője társaságában. Vitézy szerint az a kormány célja, hogy világszínvonalú közparkká alakítsák a Városligetet. Velkey azt is elmondta a videóban, hogy idővel a Kós Károly sétányt teljesen autómentessé tennék. Vitézy pedig még arról beszélt, hogy a Hősök terén is átalakításokat végeznének. A miniszter hangsúlyozta, hogy ebben az ügyben együtt fognak működni a zuglói és a fővárosi önkormányzattal.
Eredeti cikk megtekintése →