← Vissza

news.bsdnet.hu

A Telekom, a Yettel és a One is árat emel, erre számíthatnak az ügyfelek

168.hu 2026-06-18 09:43
Júliustól a legnagyobb telekommunikációs szolgáltatók, a Yettel, a Telekom és a One ügyfeleinek is többet kell fizetniük. 2026. június 18., 10:43 Szerző: Máté Levente A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön! Több nagy mobilszolgáltató is értesítette előfizetőit a közelgő díjemelésről. A One , a Telekom és a Yettel júliustól vezeti be az inflációkövető árkorrekciót, amit a cégek saját kommunikációjában díjkorrekciónak vagy díjváltozásnak neveznek – írta meg többek között a HVG . A július 1-én lejáró díjemelési moratórium után három telekommunikációs vállalat is bejelentette, hogy emeli áraikat. A Magyar Telekom, a One és a Yettel mind a 2025-ös éves infláció mértékével, vagyis 4,4 százalékkal növeli a havi díjakat. Ez a változás a tavalyi év vége, tehát a 2025. december 31-e előtt kötött szerződések esetén érinti az otthoni internet-, tv- és telefoncsomagok, valamint a mobil hang- és netcsomagok havi díjait. Fontos tudni, hogy bár a díjemelés július 1-jétől érvényes, az ügyfeleknek majd csak augusztusban kell kifizetniük az első, magasabb összegű számlát. A módosított havi díjakat tartalmazó első számlát a szolgáltatók augusztusban, a megszokott számlázási időszak ban küldik ki. A forgalmi díjak nem változnak. A Telekom tisztázta, hogy a perc- és SMS -díjak, valamint a különféle kiegészítő szolgáltatások áraival kapcsolatban nem történik módosítás. A Yettel honlapján tarifacsomag onként is látható, mennyivel nőnek a havidíjak. 2026. március 25., 13:51 Kulcsfontosságú kérdésben állapodott meg a Telekom a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal. 168 2025. november 24., 10:24 A Telekom jelentősen módosít az ügyintézés módján. 168 2025. december 5., 13:20 Januártól a Telekom fokozatosan leállítja 2G-s rádióhálózatát és kizárólag 4G/5G-re tér át, de a régi készülékek sem válnak azonnal használhatatlanná. 168 Az előfizetők július 1-je után a szolgáltatók honlapján vagy a hozzájuk tartozó applikációkban ellenőrizhetik az új díjakat, és úgy tűnik, az ügyfélszolgálat okon sem lesz értelme érdeklődni, ugyanis a konkrét összegekről csak ezt követően tudnak majd adni az egyes ügyfeleknek. Azok számára, akik 2026-ban kötöttek szerződés t valamely szolgáltatóval, jó hír, hogy a már idén bevezetett otthoni és mobilcsomagokat a díjkorrekció nem érinti. Az előfizetőknek érdemes figyelmesen elolvasniuk a szolgáltatók módosításokkal kapcsolatos értesítéseit. Amennyiben nem értenek egyet a díjemeléssel, joguk van ahhoz is, hogy az értesítést követő 45 napon belül szerződést bontsanak anélkül, hogy az többletköltség gel járna. A változás elsősorban a havidíjas előfizetőket érinti, és az ügyfelek arra számíthatnak, hogy a számlaleveleken, illetve SMS-ben is értesítést kapnak erről. (Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Matthias Balk / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Eredeti cikk megtekintése →