„Nincs jogsim, nincs autóm” – így reagált Bódis a védett üzemanyagár kivezetésére
Demokrata
2026-06-18 09:51
Bódis Kriszta közösségi oldalán arról írt, hogy számára nem jelent problémát, hogy nincs jogosítványa és autója, mivel ilyen körülmények között nőtt fel. Bejegyzése szerint családja a szocializmus idején „osztályidegen, klerikális reakciós, politikailag megbízhatatlan” elemek voltak, ezért nem is volt lehetőségük autóhoz jutni.
A kormánybiztos hangsúlyozta, hogy családja keresztény szellemben nevelte, ahol az anyagi javaknál fontosabbnak tartották a lelki és szellemi gyarapodást. Úgy fogalmazott, ez a szemlélet akkor is és ma is sokszor kiváltja mások megvetését, lenézését vagy értetlenségét.
Bódis Kriszta kiemelte, hogy az evangéliumi tanítás vezeti életét, amely szerinte újra és újra igazolja számára, hogy az élet teljességéhez vezető út.
A személyes gondolatokat követően aktuálpolitikai témára tért át. Bár – mint írta – nincs autója, örömmel fogadja, hogy várakozásai szerint a héten a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon.