← Vissza

news.bsdnet.hu

Sorra mondanak le a képviselők Hajdúböszörményben, már nem csak polgármestert kell választani

Hajdú-Bihar (HAON) 2026-06-18 10:08
Nagy változások elé néz a hajdúböszörményi képviselő testület, a hajdúk fővárosában augusztus 30-án lesz időközi választás a Göröghné Bocskai Éva polgármester lemondása miatt, azonban most már nemcsak új városvezetőt kell választani, hanem új önkormányzati képviselőt is. A helyzetet tovább fokozza, hogy egyazon napon jelent meg közlés két önkormányzati képviselő lemondásáról, Görögh Istvánéról – a volt polgármester férje – és Sőrés Istvánéról. Utóbbi helyére azonban nem kell választás útján utódot választani, a Fidesz-KDNP közös listájáról Kovács Attila Károly szerzett mandátumot, aki június 17-én, szerdán vehette át a megbízólevelét. Dr. Lajter Zoltán, a Helyi Választási Iroda vezetője szerdán a Hajdúböszörmény város hivatalos oldalán számolt be a két önkormányzati képviselő lemondásáról. Az első bejegyzésben tudatta, hogy Sőrés István (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő 2026. május 31. napjával mondott le a mandátumáról . A megüresedett képviselői helyre a Fidesz-KDNP közös listájáról Kovács Attila Károly szerzett mandátumot, aki a megbízólevelét meg is kapta, a képviselői munkáját – az eskü letételét követően – a soron következő képviselő-testületi ülésen kezdheti meg. Nem sokkal később jött a következő hír, miszerint a Helyi Választási Bizottság a szerdai ülésén időközi önkormányzati képviselő-választást tűzött ki Hajdúböszörmény város 07. számú egyéni választókerülete vonatkozásában, mivel Görögh István (Böszörményi Harmadik Oldal Egyesület)  önkormányzati képviselő 2026. június 15. napjával lemondott önkormányzati képviselői mandátumáról. Göröghé Bocskai Évát a Böszörményi Harmadik Oldal Egyesület színeiben választották meg Hajdúböszörmény polgármesterének a 2024-es választáson, azonban nem vihette végig a ciklust, mivel a 2026-os áprilisi országgyűlési választásokon a Tisza Párt színeiben nyert parlamenti mandátumot. 2025 novemberében egyébként pont az akkori polgármester miatt mondott le a másik alpolgármester. A Mi Hazánk színeiben nyert Nagy Zoltán akkor adta vissza a tisztséget, amikor Göröghné Bocskai Éva bejelentette indulását a 2026-os országgyűlési választásokon a Tisza Párt színeiben. A döntése háttarében az állt, hogy  a Böszörményi Harmadik Oldal Egyesülete (BHOE) és Nagy Zoltán közt létrejött megállapodás értelmében a BHOE ígéretet tett arra, hogy kifejezetten pártpolitikától mentesen tevékenykedik a város érdekében, ezt az egyezséget rúgta fel az azóta tiszássá lett politikus. Nagy Zoltán ugyan az alpolgármesteri tisztségről akkor lemondott, önkormányzati képviselőként maradt a testületben. A választás menete: A BHOE egyébként már június 3-án bejelentette a polgármesterjelöltjét: Kocsis János jelenlegi önkormányzati képviselőt az egyesület jelöltje. Augusztus 30-án Hajdúböszörmény mellett Hajdúbagoson is időközi választást tartanak majd, azonban itt teljesen más okból: május 6-án feloszlatta magát a kétezer fős község képviselő-testülete. Ajánljuk még:
Eredeti cikk megtekintése →