„A hazugságok tesznek tönkre minket” – szakított a Fidesz-frakcióval Junghausz Rajmund
ATV
2026-06-18 10:31
Junghausz Rajmund bejelentette, hogy kilép a Fidesz újbudai frakciójából, és a jövőben független önkormányzati képviselőként folytatja munkáját. A politikus közösségi oldalán arról írt, hogy szerinte így tud hiteles maradni.
Junghausz Rajmund Facebook-bejegyzésben közölte, hogy elhagyja a Fidesz újbudai frakcióját. Bár nem volt a párt tagja, eddig a Fidesz színeiben politizált a XI. kerületben. Döntését azzal indokolta, hogy pártoktól függetlenül tudja a leghitelesebben képviselni az általa fontosnak tartott értékeket.
Junghausz szerint csak függetlenként maradhat hiteles
A mintegy húsz éve politizáló önkormányzati képviselő azt írta, az elmúlt években többször is bízott abban, hogy a Fidesz teljesíti korábbi vállalásait.
Elmondása szerint 2018-ban és 2022-ben is úgy gondolta, hogy hamarosan sor kerül az egészségügy rendbetételére és az oktatás korszerűsítésére.
„Mindkétszer tévedtem és néhány éve rájöttem, hogy hiába várok” – fogalmazott bejegyzésében.
A képviselő szerint a csalódottságának egyik oka, hogy szerinte a politikában jelen lévő hazugságok komoly károkat okoznak: „Belátom, hogy a hazugságok tesznek tönkre minket. A hazugságok, amikről azt hisszük, igazak, vagy csak hogy kellenek a túléléshez” – írta.
Korábban is bírálta a Fideszt
Junghausz Rajmund nem most fogalmazott meg először kritikát a kormánypárttal szemben.
A 2025-ös gyermekvédelmi botrányok idején Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes egyik nyilatkozatára is reagált . Akkor a KDNP elnökét bírálta, miután az arról beszélt, hogy nem ismeri a gyermekvédelmi rendszert, és korábban nem járt ilyen intézményben.
A politikus a Fidesz választási vereségét követően is megszólalt. Egyik bejegyzésben összegyűjtötte azoknak a fideszes politikusoknak a nevét, akiket nem látna szívesen az újonnan megalakuló Országgyűlésben.
Függetlenként folytatja a munkáját
A képviselő szerint saját elvei nem változtak meg, ugyanakkor úgy látja, hogy jelen helyzetben a pártpolitikától függetlenül tudja a leginkább képviselni Újbuda érdekeit.
„Mára egyértelművé vált számomra, hogy akkor maradhatok továbbra is önmagam és lehetek hiteles, ha pártoktól függetlenként folytatom a munkámat. Ezért kilépek a frakcióból” – írta.
Döntése nyomán a jövőben független önkormányzati képviselőként folytatja munkáját a XI. kerületben.