Megszólalt Kapitány István a védett árakról
Portfolio
2026-06-18 10:36
Rég nem látott mértékben erősödött a forint, ráadásul a héten minden egyéb körülmény úgy alakult, hogy megkezdhetjük a védett üzemanyagár kivezetését
- mondta el a Facebookon Kapitány István. A szükséges jogszabálymódosítást benyújtják az Országgyűlésnek.
A legtöbb helyen már ma is a védett ár alatt lehet tankolni,
hangsúlyozta, ráadásul a héten további árcsökkenés várható a töltőállomásokon.
A jövőben is megtartjuk a jövedéki adó csökkentését, ahogy a Mol is a csökkentett árréseket
- húzza alá a miniszter.
Magyar Péter miniszterelnök szerdán bejelentette , hogy a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár rendszerének kivezetést az Országgyűlésben.
A kormányfő a lépést a piaci árak csökkenésével indokolta. Mindez azt jelenti, hogy megvalósult a Portfolio előrejelzése , azaz az iráni-amerikai békemegállapodás hírére csökkenő olajárak és erősödő forint
olyan környezetet teremtett, amiben lehetőség nyílt a védett áras rendszer kivezetésére.
Címlapkép forrása: Shutterstock