← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszólalt Kapitány István a védett árakról

Portfolio 2026-06-18 10:36
Rég nem látott mértékben erősödött a forint, ráadásul a héten minden egyéb körülmény úgy alakult, hogy megkezdhetjük a védett üzemanyagár kivezetését - mondta el a Facebookon Kapitány István. A szükséges jogszabálymódosítást benyújtják az Országgyűlésnek. A legtöbb helyen már ma is a védett ár alatt lehet tankolni, hangsúlyozta, ráadásul a héten további árcsökkenés várható a töltőállomásokon. A jövőben is megtartjuk a jövedéki adó csökkentését, ahogy a Mol is a csökkentett árréseket - húzza alá a miniszter. Magyar Péter miniszterelnök szerdán bejelentette , hogy a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár rendszerének kivezetést az Országgyűlésben. A kormányfő a lépést a piaci árak csökkenésével indokolta. Mindez azt jelenti, hogy megvalósult a Portfolio  előrejelzése , azaz az iráni-amerikai békemegállapodás hírére csökkenő olajárak és erősödő forint olyan környezetet teremtett, amiben lehetőség nyílt a védett áras rendszer kivezetésére. Címlapkép forrása: Shutterstock
Eredeti cikk megtekintése →