Az ukránok megtámadták Moszkvát, minden eddiginél nagyobb a pusztítás - megrázó felvételeket mutatunk
Origo
2026-06-18 11:00
Újabb nagyszabású ukrán dróntámadás érte Moszkva térségét csütörtökre virradó éjszaka. Az orosz hatóságok szerint közel 200 drón közelítette meg a fővárost, miközben ismét találat érte a kapotnyai olajfinomítót, ahol tűz ütött ki.
Moszkva polgármestere, Szergej Szobjanyin közölte, hogy több drón elérte az olajfinomító területét . A közösségi médiában terjedő felvételeken hatalmas lángok és sűrű fekete füst látható. A létesítményt az elmúlt napokban már többször is támadás érte.
A támadás következtében dróndarabok zuhantak több moszkvai és Moszkva környéki helyszínre is. Találat érte többek között a Szadovod bevásárlóközpont környékét, egy lakóépületet Zsukovszkijban, valamint a MEGA Belaja Dacsa bevásárlóközpont tetejét is, ahol tűz keletkezett.
A régió kormányzója, Andrej Vorobjov szerint összesen 17 ember sérült meg, köztük két gyermek. Egy nő megsérült, amikor dróndarabok csapódtak egy családi házba.
A támadás miatt ideiglenesen lezárták Moszkva mind a négy nemzetközi repülőterét – a Seremetyjevói repülőtér, a Domogyedovói repülőtér, a Vnukovói repülőtér és a Zsukovszkij repülőtér légikikötőket.
A támadásról megszólalt Volodimir Zelenszkij is, aki szerint az akció „igazságos válasz” volt az ukrán városokat érő orosz csapásokra. Az ukrán elnök közölte, hogy a moszkvai olajfinomító már másodszor került célkeresztbe egy héten belül, és hangsúlyozta, hogy szerinte Oroszországnak diplomáciai lépéseket kell tennie a háború lezárása érdekében.